Ocak 17, 2024

JP Morgan CEO’sundan Bitcoin için Tartışmalı Sözler: “Kişisel Görüşüm Bu!”


Son güncellenme : 18.01.2024 - 11:29

JP Morgan CEO’su Jamie Dimon, CNBC kanalında verdiği son röportajda Bitcoin yatırımına bulaşılmamasını tavsiye ettiğini söyledi. Dimon, sunucu tarafından yöneltilen soruya bunun “kişisel tavsiyesi” olduğu yanıtını verdi. Dahası JP Morgan, BackRock’ın Spot BTC ETF’si için yetkili katılımcı (AP) olarak önemli bir role sahip.

Dimon, bakış açısını paylaşmanın yanı sıra, bunun dijital varlığı kamuya açık bir şekilde tartışacağı son zaman olacağını söyledi. JP Morgan yöneticisi, varlığa yönelik duyguları konusunda sık sık gündeme getiriyor. Bununla birlikte, Bitcoin’de tokenizasyonun değeri ile “evcil hayvan taşı (pet rock)” olarak adlandırdığı şey arasında ayrım yaptı.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) on yıldır tutunduğu sert tavrı bıraktı ve 11 Spot Bitcoin ETF’sini resmen onayladı. Spot ETF onayına rağmen önde gelen bazı şirket ve isimler hala temkinli olunması gerektiğini düşünüyor.

Bir şeyler yapan, değeri olabilecek kripto para birimleri var. Bir de hiçbir şey yapmayan var, ben ona pet rock diyorum. Bitcoin ya da onun gibi bir şey.” Dimon daha sonra şunları söyledi: “Blockchain gerçektir. Bu bir teknoloji. Biz kullanıyoruz… verimli.

Kaynak : Watcher.guru

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?