Ocak 18, 2022

JP Morgan: Bu 3 Altcoin Ethereum’a (ETH) Meydan Okuyor!

JPMorgan’un paylaştığı bir rapora göre Solana (SOL), Tezos (XTZ) ve başka bir ETH rakibi, Ethereum’un NFT pazarındaki hakimiyetine meydan okuyor. JPMorgan’dan bir analist, Ethereum’un (ETH), non-fungible token (NFT) pazarında hakimiyet kazanan birkaç rakibine karşı sahip olduğu avantajları kaybettiğini söylüyor.

Markets Insider tarafından paylaşılan bir raporda analist Nikolaos Panigirtzoglou, Ethereum ağındaki yüksek ücretlerin NFT pazarındaki bazı kullanıcıları daha ucuz alternatiflere ittiğini ve bunun da ETH için potansiyel bir tehdit oluşturduğunu söyledi.

“DeFi uygulamalarında da olduğu gibi, tıkanıklık ve yüksek gas ücretleri NFT uygulamalarını diğer blok zincirlerini kullanmaya teşvik ediyor… ETH’deki NFT payının kaybı 2022’de daha sürdürülebilir hale gelmeye başlarsa, bu Ethereum’un değerlemesi için daha büyük bir sorun haline gelecektir.”

Bu konuda özellikle Solana’dan (SOL) bahseden Panigirtzoglou, diğer ağların da daha düşük işlem ücretleri ile NFT geliştiricilerini cezbettiğini söyledi. Banka, NFT pazarına sahip bir kripto ekosistemi olan Worldwide Asset eXchange’ten (WAX) özellikle bahsetti.

Kasım ayında, WAX NFT pazarı, Solana ve Flow’u kısa süreliğine geride bırakarak ikinci en yüksek hacim seviyesine ulaştı.

Borsanın yerel tokeni WAX, son 30 günde yüzde 21’in üzerinde düşüşle şu anda 0,38 dolardan işlem görüyor.

Panigirtzoglou ayrıca açık kaynaklı blok zinciri Tezos’u (XTZ) da Ethereum’un NFT’lerdeki hakimiyetine potansiyel bir rakip olarak adlandırdı.

Geçen hafta, giyim devi Gap, yaptıkları bir duyuruda altcoin’in enerji verimliliğinden bahsederek Tezos blok zincirinde yeni NFT serisini başlatmıştı.

“Tezos, ağını daha enerji verimli bir yaklaşım kullanarak güvence altına alıyor ve minimum enerji tüketimi ve düşük karbon ayak izi ile çalışmasına izin veriyor.”

Yazım sırasında XTZ, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 9,12 dolardan %55’lik bir düşüşle 4,10 dolardan işlem görüyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : The Daily Hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.