Josh Barro: Kripto Yasal Olmasaydı Twitter Saldırısı Gerçekleşmezdi

Hala gündemde olan Twitter olayına aşinasınızdır. Yüksek profilli Twitter hesaplarının ele geçirilmesi ve büyük bir Bitcoin dolandırıcılığının meydana gelmesi kripto sektörünün gündeminde olan olaylar. New York Dergisi’nde köşe yazarı Josh Barro’da, Twitter üzerinden bu konuyla ilgili olumsuz görüşlerini paylaştı.

Barro, önde gelen kripto para birimini eleştirilererek Bitcoin karşıtları arasına katıldı.

“Kripto Sosyal Olarak Zararlıdır”

Josh Barro doğrudan büyük Twitter saldırısına değinmedi, ancak konunun ne olduğu açıkça anlaşılıyordu. Ünlü gazeteci şunları söyledi:

“Biliyorsunuz, eğer kripto para birimi yasa dışı olsaydı, bu tür şeyler için endişelenmemize gerek kalmazdı.”

Daha sonra, kripto paraların topluma herhangi bir fayda sağlamadığını ve birkaç durumda zarar verdiğini belirterek, Bitcoin karşıtı söylemlerine devam etti. Görünüşe göre, Bitcoin’in dark web üzerindeki kullanımına, anonim doğasına ve kripto eleştirmenlerinin konuşmayı sevdiği diğer yönlerine dair düşüncelerini paylaştı.

“Şaka yapmıyorum. Kripto’nun sosyal olarak yararlı kullanımı yok ve tümüyle zararlı birkaç kullanımı var. Neden izin veriliyor?”

Barro’nun takipçileri arasındaki kripto destekçileri hızlı bir şekilde kripto lehine argümanlar öne sürmeye başladı. Blockstream CEO’su Anthony Pompliano da yorumda bulundu. Vitalik Buterin de onlara katıldı. Twitter ademi merkeziyetçi bir protokol üzerinde çalışıyor olsaydı, hack’in gerçekleşmeyeceğini belirtti.

“İronik bir şekilde, Twitter’ın merkezi olmayan bir kripto protokolü olsaydı, dünün sorunu olmazdı.”

Şunu hatırlatmakta fayda var: Bitcoin manşetlerde bulunmasına rağmen, bilgisayar korsanları sadece Bitcoin’i ödeme aracı olarak kullandılar. Ama Bitcoin karşıtı bu söylemlerin ortaya çıkması şaşırtıcı değil. Bunların yaşanılacağı tahmin ediliyordu ve Bitcoin düşmanlarının “fırsat” olarak değerlendirebileceği bir olaydı.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.