Aralık 8, 2023

John Wu’dan Altcoin’lerin Geleceğine Bir Bakış: Bitcoin ETF’leri Onaylanırsa Bu Kaçınılmaz!

Ava Labs başkanı, spot piyasa Bitcoin (BTC) borsa yatırım fonunun (ETF) onaylanmasının, diğer dijital varlıklar için de benzer ürünlerin piyasaya sürülmesine yol açacağına inanıyor.

Avalanche (AVAX) geliştirme firması Ava Labs’ın başkanı John Wu, Bloomberg Crypto ile yaptığı yeni bir röportajda, spot piyasa BTC ETF onayının ardından piyasaya sürülecek ilk ürünün bir Ethereum (ETH) spot piyasa ETF’si olacağına ve bunu diğer türlerin izleyeceğine inandığını söyledi.

“Benim tahminim, Bitcoin ETF’sinin ardından kısa bir süre sonra Ethereum’u da göreceğiniz yönünde. Ve daha da iyisi, şu anda ETF’lerde büyük bir trend olan aktif yönetilen ETF’lere sahip olacaksınız, kripto varlık sınıfı için aktif olarak yönetilen ETF’ler ve sonra orada Avalanche gibi şeyler olacak ve Chainlink gibi şeyler oraya girecek ve sonra birdenbire kripto alanındaki varlıkların bütün bir endeksi olacak.”

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Wu ayrıca son Bitcoin rallisinin, risk varlıkları için daha elverişli makroekonomik koşulların yanı sıra önümüzdeki ay Bitcoin için bir ETF onayı beklentisiyle ateşlendiğine inandığını söylüyor.

“Piyasa yapısı tam olarak onarılmış değil. Ancak, bu yıl bu kadar yükselmesinin nedeni makro koşulların ya da algının değişmesi, ETF’lerin alana girmesiyle bir ton likidite beklentisi ve bence insanların artık gerçek iş kullanım durumlarının temellerinin gerçekten gerçekleştiğinin farkına varmasıdır.”

Wu’ya göre, şu anda kenarda oturan geleneksel finans kuruluşları muhtemelen Bitcoin ETF’lerine büyük miktarda likidite akıtacak.

“Bu koşunun bir kısmı ETF’lerin kabiliyet beklentisini ön plana çıkarıyor. Ancak daha önce de söylediğim gibi, gerçekten bir ETF haline gelene kadar bunu satın alamayacak insanlar ve kurumlar var. Yani diğer menkul kıymetlerin, hisse senetlerinin, emtiaların ya da sanat eserlerinin aksine, burada haberleri tamamen ön plana çıkaramazlar çünkü gerçek ETF’ye kadar temelde satın alamazsınız.”

Kaynak : the daily hodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?