John McAfee: Sadece Bir Aptal 1 Milyon Dolarlık Bitcoin Tahminime İnanır

John McAfee bir kez daha, Bitcoin’in 2020 sonuna kadar 1 milyon dolara ulaşacağına dair öngörüsünün bir şaka olduğunu söyledi. Hatta, sadece bir aptalın “böyle saçmalıklara” inanacağını da söyledi.

Popüler teknoloji girişimcisi ve tanınmış kripto para birimi savunucusu John McAfee, bir kez daha 1 milyon dolarlık Bitcoin fiyat tahmininin, şakadan başka bir şey olmadığını söyledi. Bu tahmini, kripto para biriminin 2017 yılında tüm zamanların en yüksek değeri olan 20.000 dolara ulaştığı zaman yapmıştı. O zamanlar, BTC 2020’nin sonuna kadar 1 milyon dolara ulaşmazsa diye bir iddia bile ortaya atmıştı.

Ardından bu iddiasında geri adım attı. İlk başta amacının Bitcoin’e daha fazla dikkat çekmek ve benimsenmesine yardımcı olmak olduğunu söyledi. Şimdi ise “Hangi salak böyle saçmalıklara inanabilir?” diye sordu. Dahası, McAfee kripto para birimini eleştirme fırsatını yakaladı ve ona “en sakat kripto-teknoloji” adını verdi. John McAfee bu söylemleri sebebiyle büyük tepki çekti. McAfee şu ifadeleri kullandı:

“En sakat kripto teknolojisi olan Bitcoin’in 1 milyon dolara ulaşacağını tahmin eden kişiyim. Bunun içinde saçma bir mizah görmeyen insanlardan biri misin? Aynı gün balinaların bir su sporu olarak sörfün yerini alacağını da söyledim. Uyanın!”

Son olarak Bitcoin’e sırtını dönmüş olmasına rağmen John McAfee kripto piyasasını terk etmedi. John McAfee BTC’yi küçümsedikten sonra, desteğini kullanıcıların anonim kalmasına izin veren gizlilik parası Monero‘ya yöneltti.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.