John McAfee Hapishane İçerisinden Kripto Para Hakkında Konuştu!

0
329

Cointelegraph; antivirüs öncüsü John McAfee ile İspanya’nın Barselona kentindeki sınırlarından Blockchain durumu hakkında röportaj yaptı.

John McAfee eksantrik bir milyoner, kripto meraklısı ve anti virüs uzmanı olmaktadır. McAfee geçtiğimiz günlerde İspanya’da ABD vergi kaçakçılığı suçlaması ile gözaltına alındı. Aynı zamanda milyonlarca dolar kar sağladığı düşünülen bir dizi şüpheli kripto promosyonundan kaynaklanan suçlamalarla da karşı karşıya kaldı. Şu anda ise İspanyol hapishanesinde olmasına rağmen, kripto endüstrisindeki son gelişmeler hakkındaki düşüncelerini paylaşmaktan çekinmedi.

PayPal’ın son duyurusu ile ilgili olarak McAfee şunları dile getirdi:

“PayPal’ın kripto para birimi sinyallerini kabul ettiğine inanıyorum, dünya çapında yeni bir kripto para kabul dalgası olacak. Dünyanın dört bir yanındaki hükümetler kripto para birimlerine alışmak zorunda kalacak. “

McAfee, 2017 yılında; Bitcoin’in üç yıl içerisinde 1 milyon dolara ulaşacağını tahmin etmişti. Fakat 2020 temmuz ayında ise bu tahminin geri çekti. Söylediği birkaç cümleyi yazmak gerekirse;

“İnsanlar kriptoyu, alım satım işlemleri için asıl amacından çok hızlı bir şekilde zengin olmanın bir yolu olarak kullanıyor.”

“Çok yakında hızlı zengin olma planları yerine kripto para birimlerini işlem olarak kullanmaya yönelik yeni bir hareket göreceğiz. Bu nedenle özel $ GHOST stabilcoin’i geliştirdim.”

McAfee artık Ghost kripto para varlığına dahil olmasa bile ağın daha geniş gizlilik projesinin bir parçası olmaya devam ediyor.

McAfee, “$ GHOST ile yaptığım iş tamamen dünyanın ilk özel stabilcoinini geliştirmemiz etrafında dönüyor” dedi.

“Birinci sürüm paketlenmiş bir DAI olacak. Daha sonra yeni, istikrarlı, özel bir blok zincirimiz olacak. $ GHOST sahipleri, stabilcoin için tüm işlem ücreti karlarını paylaşacak’’ cümlelerini de konuşmasının devamına ekledi.

Eşi Bayan Janice McAfee ile yapılan kolaylaştırılmış yazışmalara göre; henüz ABD’ye nakledilmedi. Hala Barselona’da yaşıyor. John:

“Hakkımdaki şikayetlerin tamamını veya suçlamaları görmedim, ancak onların da kripto faaliyetlerime baktıklarını varsayıyorum” dedi.

McAfee ve eşi tutuklamadan sonra Twitter profilleri aracılığı ile bir dizi güncelleme paylaştı. John kendisine yönetilen bu suçlamalar yüzünden ABD makamlarından uzaklaşmayı uygun gördü.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın