John McAfee Hapishane İçerisinden Kripto Para Hakkında Konuştu!

Cointelegraph; antivirüs öncüsü John McAfee ile İspanya’nın Barselona kentindeki sınırlarından Blockchain durumu hakkında röportaj yaptı.

John McAfee eksantrik bir milyoner, kripto meraklısı ve anti virüs uzmanı olmaktadır. McAfee geçtiğimiz günlerde İspanya’da ABD vergi kaçakçılığı suçlaması ile gözaltına alındı. Aynı zamanda milyonlarca dolar kar sağladığı düşünülen bir dizi şüpheli kripto promosyonundan kaynaklanan suçlamalarla da karşı karşıya kaldı. Şu anda ise İspanyol hapishanesinde olmasına rağmen, kripto endüstrisindeki son gelişmeler hakkındaki düşüncelerini paylaşmaktan çekinmedi.

PayPal’ın son duyurusu ile ilgili olarak McAfee şunları dile getirdi:

“PayPal’ın kripto para birimi sinyallerini kabul ettiğine inanıyorum, dünya çapında yeni bir kripto para kabul dalgası olacak. Dünyanın dört bir yanındaki hükümetler kripto para birimlerine alışmak zorunda kalacak. “

McAfee, 2017 yılında; Bitcoin’in üç yıl içerisinde 1 milyon dolara ulaşacağını tahmin etmişti. Fakat 2020 temmuz ayında ise bu tahminin geri çekti. Söylediği birkaç cümleyi yazmak gerekirse;

“İnsanlar kriptoyu, alım satım işlemleri için asıl amacından çok hızlı bir şekilde zengin olmanın bir yolu olarak kullanıyor.”

“Çok yakında hızlı zengin olma planları yerine kripto para birimlerini işlem olarak kullanmaya yönelik yeni bir hareket göreceğiz. Bu nedenle özel $ GHOST stabilcoin’i geliştirdim.”

McAfee artık Ghost kripto para varlığına dahil olmasa bile ağın daha geniş gizlilik projesinin bir parçası olmaya devam ediyor.

McAfee, “$ GHOST ile yaptığım iş tamamen dünyanın ilk özel stabilcoinini geliştirmemiz etrafında dönüyor” dedi.

“Birinci sürüm paketlenmiş bir DAI olacak. Daha sonra yeni, istikrarlı, özel bir blok zincirimiz olacak. $ GHOST sahipleri, stabilcoin için tüm işlem ücreti karlarını paylaşacak’’ cümlelerini de konuşmasının devamına ekledi.

Eşi Bayan Janice McAfee ile yapılan kolaylaştırılmış yazışmalara göre; henüz ABD’ye nakledilmedi. Hala Barselona’da yaşıyor. John:

“Hakkımdaki şikayetlerin tamamını veya suçlamaları görmedim, ancak onların da kripto faaliyetlerime baktıklarını varsayıyorum” dedi.

McAfee ve eşi tutuklamadan sonra Twitter profilleri aracılığı ile bir dizi güncelleme paylaştı. John kendisine yönetilen bu suçlamalar yüzünden ABD makamlarından uzaklaşmayı uygun gördü.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.