John McAfee, Çin’in Dijital Parasına Karşı Uyardı!

0
418

Çin’in piyasaya sürmek için hazırlandığı dijital para sektörde büyük ilgi ile takip ediliyor. İlgi çeken bu parayla ilgili olarak pekçok uzman fikirlerini paylaşmaya devam ediyor. Dünyanın önde gelen siber güvenlik uzmanlarından biri olan John McAfee’de, yaptığı son açıklamada Çin’in geliştirilme aşamasında olan Dijital Yuan‘ına karşı uyardı.

Geçtiğimiz günlerde, Çin Halk Bankası’ndan bir yetkili, dijital yuanın kullanıcılarına yalnızca “kontrol edilebilir anonimlik” sağlayacağı ile ilgili bir açıklama yapmıştı. Bu çelişkili ifade, kripto topluluğu tarafından eleştiri yağmuruna tutuldu. Çin, teknolojiyi kullanarak çevrimiçi medyayı sansürleme ve kitlesel gözetimi ile bilinen bir ülke dolayısıyla bu durum kimseyi şaşırtmadı. John McAfee’de konuyla ilgili olarak fikirlerini dile getirdi.

John McAfee, Çin tarafından piyasaya sürülecek olan dijital paraya karşı olduğunu belirterek şunları söyledi:

“Eğer Çin’in dijital yuan’ını kullanacak olursanız, yemin ederim ki hayatınızın her bir saniyesi takip edilecek ve analiz edilecek.”

Çin’in dijital parası hala geliştirilme aşamasında ama piyasaya sürüldükten sonra durumun ne şekilde olduğunu hep birlikte göreceğiz.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın