Aralık 1, 2019

John McAfee, Çin’in Dijital Parasına Karşı Uyardı!

Çin’in piyasaya sürmek için hazırlandığı dijital para sektörde büyük ilgi ile takip ediliyor. İlgi çeken bu parayla ilgili olarak pekçok uzman fikirlerini paylaşmaya devam ediyor. Dünyanın önde gelen siber güvenlik uzmanlarından biri olan John McAfee’de, yaptığı son açıklamada Çin’in geliştirilme aşamasında olan Dijital Yuan‘ına karşı uyardı.

Geçtiğimiz günlerde, Çin Halk Bankası’ndan bir yetkili, dijital yuanın kullanıcılarına yalnızca “kontrol edilebilir anonimlik” sağlayacağı ile ilgili bir açıklama yapmıştı. Bu çelişkili ifade, kripto topluluğu tarafından eleştiri yağmuruna tutuldu. Çin, teknolojiyi kullanarak çevrimiçi medyayı sansürleme ve kitlesel gözetimi ile bilinen bir ülke dolayısıyla bu durum kimseyi şaşırtmadı. John McAfee’de konuyla ilgili olarak fikirlerini dile getirdi.

John McAfee, Çin tarafından piyasaya sürülecek olan dijital paraya karşı olduğunu belirterek şunları söyledi:

“Eğer Çin’in dijital yuan’ını kullanacak olursanız, yemin ederim ki hayatınızın her bir saniyesi takip edilecek ve analiz edilecek.”

Çin’in dijital parası hala geliştirilme aşamasında ama piyasaya sürüldükten sonra durumun ne şekilde olduğunu hep birlikte göreceğiz.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?