Joe Biden’ın Zaferi Bitcoin’i Nasıl Etkiledi?

Joe Biden, Amerika Birleşik Devletleri’nin yeni başkanı oldu ve Bitcoin haberler sonrasında önemli miktarda satış baskısı yaşadı.

Başkanlık seçimine dair belirsizlik sona ermiş gibi görünüyor: Biden, Georgia ve Pennsylvania’nın belirleyici seçim oylarını kazandıktan sonra Amerika Birleşik Devletleri’nin resmi olarak yeni başkanı oldu. Yeni başkan Twitter biyografisini hızlıca değiştirdi ve ABD vatandaşlarına bir mesaj göndererek destekleri için onlara teşekkür etti ve Birleşik Devletler’ini birleştirmeye söz verdi:

“Amerika, bu muhteşem ülkeye liderlik etmek için beni seçtiğiniz için onur duyuyorum. Önümüzde bizi bekleyen işler zor, fakat size söz veriyorum: Bana oy versin, vermesin tüm Amerikalıların başkanı olacağım.”

Kutlamalar her yere yayıldı. Ancak Donald Trump pes etmedi ve bir tweet ile zafer iddiasında bulundu. Geçtiğimiz gün hileli olduğu için seçimlere itiraz edeceğine dair güvence verdi:

“Bu seçimi kazandım, büyük farkla!”

Piyasalar gelişmelere hızlı tepki verdi, özellikle de “Biden Etkisi” ni hisseden ve klasik bir satış olayı olarak Biden’ın duyurusundan hemen sonra 850 dolar kaybeden Bitcoin dikkat çekti.

Bitcoin dün 17:00 ve 19:00 UTC arasında, 15.400 dolar’dan 14.700 dolar’a (Binance) düştü. Daha sonra biraz 15.000 dolar’a kadar yükseliş yaşadı ve ardından tekrar 14.555 dolar’a düştü. Dün gece ise son olarak 14.355 dolar seviyesini test etti. Ardından hızlı bir toparlanma yaşamış olsa da şu an 14.962 dolar’dan işlem görüyor.

Söz konusu düşüş gerginlikten kaynaklansa bile, 1 güne ayarlanmış mumların bulunduğu grafikler sağlıklı bir düzeltmeye işaret ediyor gibi görünüyor. Ayrıca Bitcoin, Mart 2020’den bu yana sağlıklı bir yükseliş kanalında yer alıyor ve yatırımcılarına güven vermeye devam ediyor. Önde gelen kripto para 16.000 dolar’a dokunduğunda, sadece bu kanalı kırmakla kalmadı, aynı zamanda diğer göstergeleri daha fazla düşüş tehlikesiyle birlikte aşırı alım bölgesine getirdi. BTC şimdi normal kanala döndü ve göstergeler biraz iyileşti. Bu, kısa vadede işlemlerin normalleştiğine işaret edebilir.

Son olarak seçimlerin yeni sonuçlandığını hatırlatmakta fayda var. Hareket etmek için henüz çok erken. Seçimlerden önce genel olarak, Trump’ın nihai zaferinin piyasalar adına iyi bir sonuç olacağı düşünülüyordu. Aynı zamanda, Biden pek de yatırımcı dostu olmayacağı yönünde bir inanış vardı. Ancak, şimdi seçilen başkan, daha fazla pazar büyümesi anlamına gelebilecek başka bir teşvik paketi oluşturma planını açıkladı. Bu gelişmelerin ardından piyasaların nasıl etkileneceğini hep birlikte göreceğiz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.