Jim Cramer, Altından Ümidi Kesip Bitcoin’e 500 Bin Dolar Yatırım Yaptığını Açıkladı

  • TV sunucusu Jim Cramer, altının kötü performansından sonra yarım milyon dolarlık Bitcoin yatırımı yaptığını açıkladı.

Morgan Creek Digital’in kurucu ortağı Anthony Pompliano ile röportaj yapan Cramer, finans yöneticisine birkaç gün önce 500 bin dolarlık BTC satın almasını bildirdiğini söyledi.

“Finans yöneticimi aradım ve ona ‘Bak, Pomp ile konuştum ve yarın sana rakamlardan bahsedeceğim… Umarım zorda kalmayız, buraya yarım milyon dolar yatırım yapmak istiyorum. Birkaç gün içerisinde yapabilirsin ama bundan daha uzun bir süre istemiyorum.’ dedim.”

CNBC’deki Mad Money programının sunucusu yatırımını nakite çevirip, an itibari ile de sadece Bitcoin’e yatırım yapabileceğini söylüyor.

“İnsanlara hep, evlerinin parasıyla bir şeyler yapmak istediklerinde, ancak ve ancak koydukları şeyi geri alabileceklerini söylüyorum. Ardından da durumu idrak edip, bir daha bu duruma girmek istemezsiniz. Benim yaptığım şey de bu. Koyduğum parayı geri almama sinirlenen insanlar oldu. Ancak şu an, asla bu durumda olmayacağım, Pomp. Bu durumda değilim ve asla olmayacağım.”

Cramer, önde gelen kripto varlıklarına yatırım yapma kararını da açıkladı. Kendisine göre kripto varlıkları, altının çeşitli eksik taraflarını telafi edebilmekte.

“Yıllar boyunca altın alınması gerektiğini savundum. Ve Bitcoin ile farkına vardığım şey, Bitcoin’in gerçekten arayışında olduğum bir varlık olduğuydu. Bu sırada altın beni hayal kırıklığına uğrattı. Çok fazla değişken söz konusu olabiliyor. Madencilik sorunlarına bağlıdır. Pek çok durumda sizi hayal kırıklığına uğratabilir.”

Buna ek olarak, Cramer yatırımcılara bir tavsiye de sundu.

Bu tavsiye ile yatırımcılara, altındaki yatırımlarını yüzde 50 oranına indirip, kalan bakiyeyi Bitcoin’e yönlendirmeleri gerektiğini belirtiyor.

“1983’ten bu yana yüzde 10’luk kısmın altın olması gerektiğini savundum. Artık yüzde 5’lik altın ve kalan yüzde 5 ile Bitcoin alınması gerektiğini söylüyorum.”

Videoyu izlemek için tıklayın!

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Daily Hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.