Jed McCaleb, Son İki Haftada 222.6 Milyon XRP Satışı Gerçekleştirdi

Dün bildirdiğimiz #RelistXRP hashtag’i kendini göstermeye devam ediyor. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Ripple aleyhindeki davasında geçen Cuma günü Ripple lehine iki sürpriz gelişme yaratan bir keşif duruşmasının ardından, XRP topluluğu, token’ın bir kez daha dünya çapındaki borsalarda listelenebileceğini umuyor (Amerika’daki müşterileri için).

Bir SEC avukatı duruşmada “yalnızca Ripple ve Ripple’ın bağlı kuruluşlarının” XRP’yi yasadışı olarak satabileceğini belirtmişti. Avukat Jeremy Hogan, XRP’yi iki ay önce listeden çıkaran borsaların menkul kıymetler yasalarını ihlal etmediğini ve XRP’yi tekrar satışa sunmaları halinde ihlal etmemiş olacağını analiz etti. Avukat ayrıca SEC’in borsalardan bir dizi açıklama talebi almış olabileceğini de belirtti.

Duruşmadan bu yana SEC, konu hakkında henüz yorum yapmadı, ancak Twitter’da #relistXRP büyük hareketlilik yaratıyor. Cumartesi günü Avustralya’da hashtag “trend” olduktan sonra, XRP topluluğu dün ABD’de aynısını yapmayı başardı.

Bunların yanında XRPscan’den elde edilen verilere göre, son on altı gün içinde SEC tarafından büyük bir darbe almış Ripple’ın kurucularından Jed McCaleb, satılmak üzere 222 milyonun üzerinde XRP token’ını hareket ettirdi.

Jed McCaleb, sahip olduğu XRP’leri satmaya devam ediyor ve “takostand” cüzdanından dijital borsalara paraları fiat para birimine dönüştürmek için gönderiyor. XRPscan’e göre, geçtiğimiz iki hafta boyunca, 115.633.766 dolar’a eşdeğer olan 222.600.000 XRP’yi hareket ettirdi. McCaleb, 2013 yılında Chris Larsen ile kurduğu Ripple Labs’tan ayrıldı ve yerel coin XLM ile rakip bir Stellar platformu oluşturdu. O zamandan beri, şirketin kuruluşundaki yardımı için XRP’de önemli bir tazminat alıyor. Jed’in birkaç milyar XRP’nin tamamını satıp ve fiyatı düşürmesini önlemek için parça parça ödeniyor.

McCaleb’in düzenli XRP satışları, XRP fiyatı üzerinde herhangi bir etkiye sahip görünmüyor. Yazının kaleme alındığı sırada “tacostand” cüzdanında kalan bakiye toplam 383.092.083 XRP. XRP topluluğu, McCaleb’in şu anda 3 milyarın altında olan ve satış yapmak istediğinde parçalar halinde “tacostand” a taşınan tüm XRP’sini bu yılın sonuna kadar satması gerektiğine inanıyor.

Kaynak : U Today


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.