Jed McCaleb, 25 Günlük Aradan Sonra 28.6 Milyon XRP Sattı!

Araştırmacı Leonidas Hadjiloizou, Ripple’ın kurucusu ve ilk baş teknoloji sorumlusu (artık şirkette olmayan) Jed McCaleb’in sahip olduğu XRP’lerini satmaya devam ettiğini ve “tacostand” kripto cüzdanından 28.6 milyon XRP sattığını belirten verileri paylaştı. Bu, mevcut XRP oranında 8.816.457 dolar değerinde.

Leonidas Hadjiloizou’nun tweetine göre, 18 Ocak’ta Jed McCaleb 28.6 milyon XRP coin sattı. Bu, 25 günlük bir aradan sonra yaptığı ilk satış oldu. Analitik web sitesi Bithomp’tan alınan verilere göre, 23 Aralık’ta McCaleb 11.069.266 XRP sattı ve ardından sessiz kaldı.

Hadjiloizou, bu kopuşun sebebinin Ripple fintech devine ve CEO’larından Brad Garlinghouse ve Chris Larsen’e karşı açılan SEC davası olduğunu varsaydı.  Araştırmacı, McCaleb’in XRP satışlarını daha önce durdurduğunu ancak bunun XRP’sini bağışladığı yardım kuruluşunun coin’leri satmasına izin vermesiyle ilgili olduğunu hatırlattı.

Hadjiloizou, bu kez McCaleb’in avukatlarına danışmış olabileceğine veya başka birçok nedenden dolayı duraklatılmış olabileceğine inanıyor:

“Jed geçmişte XRP’yi bağışladığı bir hayır kurumunun satışına izin vermek için satışlarını durdurmuştu. Ancak bu sefer davadan hemen sonra satışlarını durdurdu. Neden devam ettiğini bilmenin bir yolu yok. Avukatlarından bazı tavsiyeler almış veya milyonlarca başka sebep için beklemiş olabilir.”

Son olarak Leonidas Hadjiloizou, Ripple’ın eski CTO’sunun şu an yaklaşık 3.4 milyar XRP’ye sahip olduğuna inanıyor. Ripple’ın, şirketin kurulmasına yardımcı olması için kurucu ortağına ödediği ilk miktar 9 milyar XRP’di.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.