Jed McCaleb, 25 Günlük Aradan Sonra 28.6 Milyon XRP Sattı!

0
293

Araştırmacı Leonidas Hadjiloizou, Ripple’ın kurucusu ve ilk baş teknoloji sorumlusu (artık şirkette olmayan) Jed McCaleb’in sahip olduğu XRP’lerini satmaya devam ettiğini ve “tacostand” kripto cüzdanından 28.6 milyon XRP sattığını belirten verileri paylaştı. Bu, mevcut XRP oranında 8.816.457 dolar değerinde.

Leonidas Hadjiloizou’nun tweetine göre, 18 Ocak’ta Jed McCaleb 28.6 milyon XRP coin sattı. Bu, 25 günlük bir aradan sonra yaptığı ilk satış oldu. Analitik web sitesi Bithomp’tan alınan verilere göre, 23 Aralık’ta McCaleb 11.069.266 XRP sattı ve ardından sessiz kaldı.

Hadjiloizou, bu kopuşun sebebinin Ripple fintech devine ve CEO’larından Brad Garlinghouse ve Chris Larsen’e karşı açılan SEC davası olduğunu varsaydı.  Araştırmacı, McCaleb’in XRP satışlarını daha önce durdurduğunu ancak bunun XRP’sini bağışladığı yardım kuruluşunun coin’leri satmasına izin vermesiyle ilgili olduğunu hatırlattı.

Hadjiloizou, bu kez McCaleb’in avukatlarına danışmış olabileceğine veya başka birçok nedenden dolayı duraklatılmış olabileceğine inanıyor:

“Jed geçmişte XRP’yi bağışladığı bir hayır kurumunun satışına izin vermek için satışlarını durdurmuştu. Ancak bu sefer davadan hemen sonra satışlarını durdurdu. Neden devam ettiğini bilmenin bir yolu yok. Avukatlarından bazı tavsiyeler almış veya milyonlarca başka sebep için beklemiş olabilir.”

Son olarak Leonidas Hadjiloizou, Ripple’ın eski CTO’sunun şu an yaklaşık 3.4 milyar XRP’ye sahip olduğuna inanıyor. Ripple’ın, şirketin kurulmasına yardımcı olması için kurucu ortağına ödediği ilk miktar 9 milyar XRP’di.

Kripto Para Borsası Binance'de %20 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın