Jed McCaleb, 2 Hafta İçinde 259 Milyon XRP Sattı! Elinde Ne Kadar XRP Kaldı?

XRPscan verilerine göre, Ripple’ın ilk CTO’su ve 2012’de Chris Larsen ile birlikte şirketi kuran kişi, geçtiğimiz iki hafta içinde 259 milyon XRP token sattı. Ayrıca 1 Mayıs’ta Ripple Labs’tan 442 milyon XRP daha almıştı. Detaylar haberimizde.

XRPscan’e göre, yaklaşık olarak son iki hafta içinde, Ripple Labs’ın eski CTO’su “tacostand” adlı dijital cüzdanından 259 milyon XRP coin’i hareket ettirerek on beş işlem gerçekleştirdi.

XRP’yi 17.3 milyon (yedi işlem), 18.5 milyon (altı işlem) ve 13.4 milyon (bu hafta şimdiye kadar sadece iki işlem) olarak hareket ettirdi. McCaleb, her hafta küçülen elindeki XRP’lerini satıyor ve her gün belirli miktarda XRP hareket ettiriyor. 25 Nisan’dan 1 Mayıs’a kadar günde 18.558.414 XRP satıyordu.

Bundan önce günlük miktar 22.598.696 XRP’idi. McCaleb, 2 Mayıs’tan 8 Mayıs’a kadar günde 17.301.056 XRP sattı. 9 Mayıs’tan itibaren günlük olarak 13.398.341 XRP hareket ettirmeye başladı (şimdiye kadar üç işlem), böylece sonraki hafta günlük satışlarını düşürmüş oldu.

25 Nisan’dan beri satılan toplam XRP miktarı itibari para cinsinden 372.119.701 dolar’a eşdeğer.

Jed’in Cüzdanında 502 Milyon XRP Kaldı

Ripple kurucu ortağının cüzdanında şu an için 502.127.869 XRP kaldı. Bu miktar, 732,937,169 dolar’a eşdeğer.

Daha önce bildirdiğimiz üzere blockchain analisti Leonidas Hadjiloizou, McCaleb’in XRP’sinin Ağustos sonunda tamamen bitmesini bekliyor.

[irp posts=”26099″ name=”Blockchain Analisti: Jed McCaleb’in XRP Satışı Yaz Sonunda Bitmiş Olacak!”]

Bunların yanında XRP, CoinMarketCap ölçeğinde sekizinci sıraya geriledi. DOGE, dördüncü en büyük coin haline geldiği için ve diğer altcoin’ler de XRP’den daha iyi performans gösterdiği için piyasa değeri açısından arka sıralara kadar geriledi.

Kaynak : U Today


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.