Jason Williams, Warren Buffett’ın Bitcoin’e Yöneleceğini Düşünüyor

Finans sektörünün kripto para birimine karşı duruşu değişiyor ve değişim yavaş olsa da, açık bir şekilde gerçekleşiyor. Sadece birkaç yıl önce, kurumsal yatırımcılar Bitcoin’den uzak durmayı tercih ediyorlardı. Bugünlerde birçoğu saklama hizmetleri ve yönetim firmaları aracılığıyla sektöre girmeye başlıyorlar.

Bununla birlikte, çoğu kişi, en büyük BTC eleştirmenlerinin dijital para birimlerini kullanmaya başlayana kadar savaşın kazanılmayacağını varsayıyor. Warren Buffett’da Bitcoin eleştirmenlerinin başında yer alıyor, ancak yakın zamanda BTC’ye yönelebilir. En azından, Jason A. Williams bunun gerçekleşeceğini düşünüyor.

Tanınmış bir Morgan Creek ortağı olan Jason Williams, geçtiğimiz günlerde Bitcoin’in Warren Buffett için kar edeceği bir sonraki büyük varlık olacağını söyledi.

Açıklama, Buffett’in Berkshire Hathaway şirketinin 21 milyon Barrick Gold hissesi satın aldığına dair son haberlerin ardından geldi ve satın alınan miktar 563 milyon dolar değerinde. Özellikle değer yatırımcısı olarak bilinen Buffett gibi yatırımcıların, buna benzer yatırımları gerçekleştirdiği daha önce görülmemişti.

Mike Novogratz gibi bazıları, son zamanlarda BTC’nin altından daha iyi bir yatırım olduğunu iddia ediyor. Sonuçta, altın fiziksel olarak elle tutulurken, Bitcoin dijital altın olarak görülüyor, bu nedenle Buffett’in altına olan yeni ilgisi kolayca bir Bitcoin yatırımına yol açabilir.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.