Şubat 21, 2024

Jason Pizzino’nun Bitcoin Tahmini: Boğa Zirvesi Yaklaşıyor Mu?


Kripto para dünyası, sürekli bir değişim ve dönüşüm içinde olan bir alan olarak bilinir. Bu dünyada, yatırımcılar ve analistler, geçmiş verilere, grafiklere ve modellere dayanarak geleceği öngörmeye çalışırlar. Kripto stratejisti Jason Pizzino’nun Bitcoin hakkındaki öngörüleri de oldukça dikkat çekici.

Pizzino, Bitcoin’in geçmişte izlediği belirli bir modelden ayrılabileceğini ve beklenenden daha erken bir döngü zirvesine ulaşabileceğini öne sürüyor. Özellikle, Bitcoin’in aylık grafiklerinde gözlemlenen %50 geri çekilme seviyesinin önemli bir rol oynadığını belirtiyor. Geçmişte, Bitcoin bu seviyeye ulaştıktan sonra genellikle bir geri çekilme yaşamış ve daha sonra bu seviyeyi kırarak bir döngünün zirvesine ulaşmıştı. Ancak, şu anda Bitcoin’in %50 geri çekilme seviyesine ulaşmasına rağmen beklenen geri çekilmeyi yaşamadığını ve bu seviyenin üzerinde işlem gördüğünü iddia ediyor.

“Bitcoin’de olup bitenler eşi benzeri görülmemiş bir tür yükseliştir. İşte bu, aylardır baktığımız grafik, %50 seviyesi… Olan bu, %50 seviyesine ulaşma ve geri çekilme, %50 ve sonra gitmeye hazır. Bu son döngüydü. Bundan önceki döngüde %50 geri çekilme vardı ve bu geri çekilme halving aşamasındaydı. Sonra %50’de bir kırılma daha yaşadık ve o noktadan itibaren yükseldi. Fakat bu sefer henüz bitmedi, yine de bunu güncellemeye devam etmek istiyorum ve bu sefer aslında beklendiği gibi çalışmayabilir çünkü tüm modellerin tam olarak aynı şekilde çalışması gerekmiyor. Bu yüzden burada güncelleme yapıyorum.

Gördüğümüz şey %50’de [42.000 dolar seviyesinde] bir duraklama… Şu ana kadar Şubat ayının bitmesine 10 günden az bir süre kaldı ve piyasa oldukça önemli bir yükselişte… toplam çubuk şu anda 11.000 dolar (%50 seviyesinin üzerinden).” 

Bitcoin fiyat grafiği

Pizzino’ya göre, bu durum Bitcoin’in önceki döngülerden daha güçlü olduğunu ve daha erken bir zirve yapabileceğini gösteriyor olabilir. Yani, önceki fiyat modellerinden bir kırılma yaşanması, Bitcoin piyasasının gücünü ve dinamizmini yansıtabilir. Bu da, yatırımcıların ve analistlerin Bitcoin’in geleceği hakkındaki öngörülerini yeniden gözden geçirmelerine neden olabilir.

“Bu sefer daha güçlü… belki de beklediğimizden daha erken zirveye çıkacak ve bu noktadan sonra yaşanabilecek her türlü önemli yükselişe hazırlıklı olmalıyız.” 

Pizzino’nun görüşleri, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin geleceği hakkındaki genel tartışmaya katkıda bulunuyor ve yatırımcıların dikkatini çekiyor. Ancak, sonuçta, piyasanın seyrini etkileyen birçok faktör bulunmaktadır ve herhangi bir tahminin mutlak doğruluğu garanti edilemez. Bu nedenle, yatırımcılar, analistlerin ve uzmanların görüşlerini değerlendirirken dikkatli olmalı ve kendi araştırmalarına dayanarak kararlarını vermeyi tercih etmelidirler.

Bitcoin, son yedi günde yaklaşık %3.69 artışla 51.650 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : the daily hodl

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?