Ocak 16, 2024

Jason Pizzino’dan Gann %50 Vurgusu: Bitcoin Sert Düzeltmeye mi Hazırlanıyor?


Kripto stratejisti Jason Pizzino, Bitcoin grafiğinin 2016 ve 2019’daki derin düzeltici hareketlerine benzer teknik göstergeler gösterdiğini belirtti.

Pizzino, BTC fiyatının 42.230 doların altındaki kapanışıyla birlikte direnç olarak “Gann %50” geri çekilme seviyesine saygı duyduğunu belirtti.

Yatırımcılar önemli destek ve direnç seviyelerini tespit etmenin yanı sıra piyasanın tepe ve dip noktalarını tahmin etmek için Gann Göstergelerini kullanıyor.

Bitcoin grafiği şu an son derece yüksek hacim ve ters çevirme çubuğunda Gann %50 seviyesinin altında bir haftalık kapanış gösteriyor. BTC şu an yüksek seviyesinden %15 değer kaybetti ve bir sonraki seviyesi 37.000 dolarda yer alıyor.

bitcoin gann %50 düzeltme seviyesine saygı duyuyor.

Geçtiğimiz hafta Pizzino, Bitcoin’in 2016 ve 2019’da dip seviyelerden ilk hareketinin ardından Gann %50 düzeltme seviyesine direnç olarak saygı duyduğunu söyleyerek bir uyarıda bulundu. Aralık ayında ise BTC’nin aynı teknik göstergeye ulaştıktan sonra düzeltme yapabileceğini öne süren bir grafik paylaştı.

Pizzino’nun grafiğine bakıldığında, BTC’nin Gann %50 düzeltme seviyesine yükseldikten sonra 2019’da yaklaşık %70 oranında geri çekildiği görülüyor.

Pizzino ayrıca Bitcoin’in düşük zaman dilimlerindeki fiyat hareketlerini de hesaba kattığını belirtti. Analiste göre, Bitcoin sahipleri şu anda Wyckoff Dağıtım Şemasına dayanarak coinlerini satma sürecinde.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?