Jason Pizzino’dan Bitcoin Tahmini: “Yeni Bir Boğa Dalgası Yolda”


Geniş çapta takip edilen kripto stratejisti Jason Pizzino, Bitcoin’in 60.000 dolar civarındaki konsolidasyonunun, önümüzdeki birkaç ay içinde büyük bir BTC rallisini tetikleyebileceğini iddia ediyor.

Pizzino, Bitcoin’in tarihsel olarak büyük bir yukarı yönlü hareket başlatmadan önce genellikle yatırımcıları can sıkıntısına sürükleyen bir yatay seyir izlediğini belirtiyor. Bu durumun, birçok yatırımcının umutlarını kaybetmesine ve hatta bazı durumlarda pozisyonlarını kapatmasına neden olabileceğini ifade ediyor.

Analist, BTC’nin neredeyse 3 katlık bir artış başlatmadan önce geçen yıl yaklaşık aynı zamanlarda benzer bir davranış gösterdiğini belirtiyor. Pizzino’ya göre, geçen yıl Bitcoin’in fiyatı, yedi aylık büyük bir yatay seyirin ardından 25.000 dolardan 74.000 dolara büyük bir yükseliş gerçekleştirdi. “Tamamen aynı yüzdeleri yapması gerektiğini söylemiyorum,” diyen Pizzino, bu sefer de fiyatı oldukça zorlayan önemli bir hareketin yaşanabileceğine dikkat çekiyor. Ancak, bu hareketin tam olarak nasıl şekilleneceği konusunda kesin bir tahminde bulunmuyor. “Geçen döngüde olduğu gibi düz bir çizgi mi olacak bilmiyorum. Büyük bir yükseliş, bir geri çekilme olabilir ve sonra yeniden yükselişe geçebilir.”  diye ekliyor.

Bitcoin fiyat analizi

Pizzino ayrıca Bitcoin’in (BTC) 2016-2017 boğa piyasasının ayak izlerini takip ettiğini söylüyor. Bu dönemde Bitcoin, sürekli bir büyüme trendi sergileyerek yatırımcılarına büyük kazançlar sağlamıştı. 2016-2017 yıllarındaki boğa piyasasında, Bitcoin’in fiyatı düşük seviyelerden başlayarak yıl boyunca istikrarlı bir şekilde arttı ve 2017 sonunda tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştı. Bu büyüme süreci, kripto para piyasasına olan ilgiyi artırdı ve birçok yeni yatırımcının sektöre girmesine neden oldu.

Pizzino’ya göre Bitcoin aynı “organize” yükselişi yansıtıyor gibi görünüyor ve bu da onu BTC’nin önümüzdeki aylarda büyük yükselişlere hazırlanabileceğine inandırıyor.

“Eğer bu tekrar ederse veya benzer bir şekilde gerçekleşirse, tam olarak aynısı olmasa da, üç, dört, belki de beş çeyreklik güzel bir yeşil alana sahip olabilir.”

Bitcoin fiyat tahmini

Bu yazının yazıldığı sırada Bitcoin 62.591 dolardan işlem görüyor.

Canlı piyasa verilerine buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak : the daily hodl

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?