Eylül 6, 2023

Japonya’nın Önde Gelen Şirketinden XRP Hamlesi: “Benimsenme Artacak!”


SBI Japonya’nın kripto varlıklara odaklanan alt kolu SBI VC Trade’e ait SBI Remit, uluslararası havale hizmetlerine ilişkin önemli bir duyurdu yaptı. Şirket, XRP token kullanacağını açıklayan yeni duyursunda Ripple ile ortaklığını da resmen duyurdu.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere duyuruya göre, havale hizmeti bu ay içerisinde başlatılacak. Basında yer alan haberlere göre hizmetlerin başlangıçta Filipinler, Vietnam ve Endonezya’daki banka hesaplarını kapsayacağı belirtiliyor.

Ayrıca SBI Remit, bu Asya kıtalarına taşınmanın, sınır ötesi ödemeler için XRP’yi kullanma konusundaki uzun süredir devam eden işinin bir parçası olduğunu belirtti.

Ayrıca SBI Remit, Filipinler, Vietnam ve Endonezya’nın banka hesaplarına yönlendirilen havalelerde önemli bir paya sahip olduğuna dikkat çekti. Bu durum, ülkeleri XRP’nin benimsenmesi için birincil hedef haline getirdi. Şirkete göre token’ın kullanımıyla birlikte ülkedeki kripto para benimsenmesinde de bir artış kaydedilecek.

XRP haberleri

Söz konusu sistem ise oldukça basit işleyecek. Gönderici işlemi başlattığı an SBI söz konusu paranın token karşılığını alacak ve gönderecek. Alıcı taraftaki aracılar da varlığı anlık olarak alıcının hesabındaki para birime göre çevirecek.

SBI Remit, XRP’yi bir köprü para birimi olarak kullanarak, hedef hesapları önceden fonlama maliyetini azaltabiliyor. Buna ek olarak, para Ripple’ın dünya çapındaki ortaklarına kolayca aktarılabildiği için bu mükemmel bir ölçeklenebilirliğe sahiptir. Bunun uluslararası para transferi işindeki rekabet gücümüzü artıracağına inanıyoruz.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?