Ocak 25, 2020

Japonya, Yakın Zamanda Kendi Kripto Parasını Oluşturabilir!

Facebook, Libra’yı piyasaya sürme planlarını açıkladıktan sonra Çin, devlet destekli kripto para birimi projesi üzerinde daha çok çalışmaya başladı ve geçen yılın sonbaharında yakın gelecekte piyasaya sürüleceğini açıkladı. Bu gelişme ile birlikte pekçok ülke de kendi dijital para birimlerini oluşturmak için harekete geçti.

Şu an için Çin, kendi kripto parasını piyasaya sürmeye en yakın durumda olan ülke. Bunun yanında, yeni bir rapora göre, Japonya kendi kripto para birimini piyasaya sürmeye hazırlanan en son ülke olabilir.

Reuters’ın haberine göre, Japon hükümetindeki iktidar partisinden milletvekillerinin, Japonya’nın kendi merkez bankası dijital para birimini yayınlaması gerektiği yönünde bir teklif sunmak üzere olduğu bildirildi.

Edinilen bilgilere göre söz konusu teklifin, şubat ayında sunulması bekleniyor ve teklif, 70 milletvekili tarafından oluşturuluyor. Ayrıca dijital yen’in hükümet ve özel birçok şirket ile birlikte oluşturulacağı söyleniyor.

Geçtiğimiz günlerde bazı hükümet yetkililerinden “kripto para projemiz şu an için yok” açıklaması gelmişti. Dolayısıyla bu durumun nasıl şekilleneceğini görmek için biraz daha beklemek zorunda kalacağız.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?