Şubat 6, 2020

Japonya Milletvekilleri Yarın Dijital Para Tasarısı Yayınlayacak


Japonya’nın iktidardaki Liberal Demokrat Partisinden yaklaşık 70 milletvekilinden oluşan ve dijital para çıkarma tasarısı üzerinde çalışan bir grup yarın ayrıntılarını yayınlayacak.

Partinin üyesi ve dışişleri bakan yardımcısı Norihiro Nakayama Perşembe günü Bloomberg’e bir açıklama yaptı. Açıklamada, Japonya’nın Çin’in planlanan dijital Yuan’ının potansiyel etkisini kontrol etmek için ABD Federal Rezervi’nden desteğe ihtiyacı olduğunu söyledi.

“Dijital Yuan’ın mevcut küresel rezerv para birimi sistemi ve para hegemonyası için bir zorluk olduğunu düşünüyoruz. ABD olmadan, Çin’in mevcut rezerv para birimine ve uluslararası yerleşim sistemine meydan okuma çabalarına karşı koyamayız.”

Yetkili, Çin’in dijital para biriminin ülkenin tek bantlı tek yönlü dijital ekonomi girişiminde “standart” olma şansının yüksek olduğunu da sözlerine ekledi.

Japon milletvekillerinin çabaları ilk olarak geçen ayın sonlarında açıklandı. O sırada Nakayama Çin’in dijital Yuan’ı ile ilgili şunları söylemişti.

“Çin dijital yuan yayınlamaya doğru ilerliyor, bu nedenle bu tür girişimlere karşı önlemler öneriyoruz.”

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Furkan Bozkurt hakkında :

İstanbul Bilgi üniversitesi öğrencisiyim. Önceleri merak ederek başladığım kripto para ve finans konularını hala severek takip ediyorum. Bu alanda elde ettiğim bilgileri ve yaptığım çalışmaları paylaşmaktan keyif duyuyorum. Yaptığım detaylı piyasa analizlerini twitter hesabımdan paylaşıyorum. Beni takip ederek piyasayı daha yakından izleyebilirsiniz.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?