Eylül 19, 2023

Japon Yatırım Devinden Bitcoin Hamlesi: “Müjdeli Haber Geldi!”


Japonya’nın en büyük yatırım bankası olan Nomura Holdings iştiraki ‘Laser Digital Asset Management’ kurumsal yatırımcılar için bir Bitcoin benimseme fonu başlattığını duyurdu.

Bitcoin benimseme fonu, kurumsal yatırımcılara dijital varlık yatırımlarına yardımcı olan bir fon olarak da biliniyor. BTC fonu, kurumsal müşterileri güvence altına almak için en yüksek düzeyde risk yönetimi ve uyumluluk ile birlikte geliyor.

Bu hamle, dijital varlık sektörüne yeni fonlar getiren kurumsal yatırımcılar için Bitcoin kullanılabilirliğini mümkün kılabilecek önemli bir gelişme.

Nomura Holdings, önde gelen sezgisel yatırımcılara aracılık sağlayan 500 milyar dolarlık bir finans şirketi. Fon artık kurumlara dijital varlık BTC’ye erişim için sorunsuz yollar sunarak yaygın bir şekilde benimsenmesini sağlayabilecek.

Laser Dijital Varlık Yönetimi Başkanı Sebastien Guglietta, teknolojinin ekonomik büyümeyi mümkün kıldığını ve Bitcoin’e uzun vadeli maruziyete yardımcı olduğunu açıkladı.

Teknoloji küresel ekonomik büyümenin temel itici gücüdür ve ekonominin büyük bir bölümünü analogdan dijitale dönüştürmektedir. Bitcoin, bu uzun süreli dönüşümsel değişimin sağlayıcılarından biridir ve Bitcoin’e uzun vadeli maruz kalma, yatırımcılara bu makro eğilimi yakalamak için bir çözüm sunmaktadır.

Birçok yatırım bankası artık kurumsal müşterilerin dijital varlıklar sektörüne girmesine izin veriyor. Bu gelişme Wall Street ve dijital varlık sektörü arasında köprü kurarak kripto para piyasalarının yaygın bir şekilde benimsenmesine yol açıyor.

Laser Digital Asset Management Dağıtım Başkanı Fiona King, “Kurumsal yatırımcılara, en yüksek düzeyde risk yönetimi ve uyumlulukla, yerleşik finans tarafından desteklenen dijital varlık yatırımına güvenli bir yol sağlayan Bitcoin benimseme fonumuzu şimdi başlatmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?