Japon Mesajlaşma Devi LINE’ın Kendi Kripto Parası, Ülkesinde Hizmet Verecek

Önde gelen Japon mesajlaşma uygulaması Line, kripto para sektörü adına ilk hamlesini 2018’in başlarında, Sohbet uygulamasında bir kripto para borsası başlatmayı duyurduğunda yaptı.

Uzun uğraşlar sonucu LINE, 2018 yılının Temmuz ayında Singapur içerisinde küresel odaklı bir kripto para borsası olan BITBOX’u piyasaya sürdü. O dönem içerisinde çok fazla konuşulan platform için üzücü hadiseler de yaşandı. Japon düzenleyicilerin sert tavırları sebebiyle platform, lisans alamadı bu yüzden de Japon kullanıcılara hizmet veremiyordu.

Ardından Ekim 2018’de Line, Link (LNK) kripto para birimini başlattı ve Bitcoin, Ether ve Tether’e karşı ilk işlem çiftleriyle Bitbox’ta listeledi. Yine kripto para sektöründe çok konuşulan bu hamle, Japonya’da hizmet verme sorunu yaşadı.

Uluslararası lansmandan bu yana, Line’ın dijital para ve blockchain işini yürüten yan kuruluşu LVC, sonunda Japon pazarına girmeye hazırlanıyor. Geçtiğimiz aylarda lisans almayı da başaran Line, çalışmalarını kendi ülkesine taşımaya karar verdi.

Link’in Bitmax kripto para borsasında listelenmesi planlanıyor, ancak ayrıntılar hala net değil. Japonya ve ABD dışında mevcut olan Link’in kendi ülkesinde kullanılır hale gelecek olması, ülkedeki yatırımcıları sevindirdi.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.