Şubat 4, 2021

Japon Finans Devi SBI Holdings, XRP Lending Hizmeti Başlattı!

Şirketin Perşembe günü yaptığı duyuruya göre, finans devi SBI Holdings, yan kuruluşu olan SBI VC Trade aracılığıyla, dijital para birimi ödünç verme (lending)desteğini XRP token’larına genişletti.

Hizmet, VC Trade Lending kapsamında sunulacak ve XRP sahiplerinin varlıklarını platformlara yatırarak faiz kazanmalarını sağlayacak. SBI, borç verme hizmetlerini geçen Kasım ayında yalnızca Bitcoin desteğiyle başlatmıştı. Dolayısıyla XRP, SBI VC Trade’in ödünç verme listesine eklenecek ikinci kripto para birimi oldu.

SBI daha önce yaptığı bir açıklamada “VC Trade Lending, müşterilerin kripto varlıklarını Şirkete kiralamalarına ve kripto varlıklarının miktarına ve süresine göre kullanım ücreti almalarına izin veren bir hizmettir” ifadelerini kullanmıştı.

XRP ile platform, 1.000 token ile 100.000 token arasında değişen depozitolara izin verecek ve ödünç verme süresi 84 gün olacak. Ödünç verme için kullanım ücreti yıllık yüzde 0.1 olarak belirlendi.

Ripple’ın Büyük Ortağı

SBI, XRP’yi erken benimseyenler arasında gösterilebilir. Japon devi, Asya ülkelerinde XRP token’larının kullanımını teşvik etmek için Ripple ile ortak bir girişim yürütüyor. SBI Holdings, XRP’nin Japonya yasalarına göre bir “kripto para birimi varlığı” statüsünü destekledi ve şimdi XRP meraklılarının pazardaki ilgisini sürdürmek için çeşitli özellikler sunuyor. Hissedarlarının getirilerini XRP’de almasını sağlayarak dijital varlığın benimsenmesi için sürekli bir itici güç sağlıyor.

Ayrıca XRP’nin ödünç verme hizmetlerine eklenmesi, özellikle Ripple’ın ABD düzenleyicisinin tepkisiyle karşılaştığı bir zamanda oldukça önemli bir adım.  Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Ripple aleyhine açtığı davadan sonra, birçok kripto para birimi borsası ve şirket, Ripple ve XRP token’ı ile yollarını ayırdı. Ancak SBI, XRP’ye verdiği destekte kararlı kaldı.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?