Aralık 11, 2019

Japon Bankalardan, Blockchain Ödeme Ağına Büyük İlgi!

JPMorgan’ın blockchain Ödeme Ağı olan Interbank Bilgi Ağı’na (IIN), dünya genelinde ilgi giderek artıyor. Bu ilginin şimdiki merkezi ise Japonya. Japonya bankaları, blockchain ödeme ağına katılmak istiyor. Bu isteği dile getiren Japon bankası sayısı ise 80’in üzerinde.

JPMorgan’da üst düzey yönetici olarak çalışan, Daizaburo Sanai Bloomberg kanalına bir röportaj verdi. Bu röportajda, JPMorgan’nın blockchain ödeme ağına dünya genelinde 360’dan fazla bankanın kayıtlı olduğunu belirtti. Sanai’ye göre, blockchain ödeme sistemi sayesinde, Japon bankaları kara para aklamaya karşı daha güçlü bir hale gelecek.

Japonya 2014 yılında, kara para aklamayı önleme konusunda, eksiklikler olduğunu gözler önüne seren bir araştırma başlamıştı. Bu araştırma halen devam ederken, bankaların bu konuya karşı üzerinde hissettikleri baskı da artıyor. Bazı bankalar, blockchain ödeme sistemini bu konuda bir çözüm olarak görüyor.

Japonya’da bulunan Tokyo merkezli Sumitomo Mitsui Trust Bank, IIN’e katılmak üzere niyet mektubu imzalayan bankalardan bir tanesi. Sumitomo bankasında, hazine operasyon departmanında çalışan Takashi Endo, blockchain ödeme ağının, bankalar arasındaki taleplerin yol açtığı gecikmeleri minimuma indirmeye yardımcı olabileceğini ve “kara para aklama ile mücadele etmek için etkili bir yol olan yasa uygulayıcı makamlarla hızlı işbirliğine” yardımcı olacağını ifade etti.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.