Mayıs 31, 2019

James Altucher: “Bitcoin’in Değeri 1.000.000 Dolar Olabilir”

Cryptopotato’da ünlü yazar James Altucher‘ın haberine göre, 2017 yılında yaptığı bir açıklamada Bitcoin’in 2020 yılına kadar 1 milyon dolara ulaşabileceğini iddia etmişti. Altucher, o günlerde, büyük yatırımcıların Bitcoin almaya başladığını ve nedeni olarakta “risk almaya ihtiyaçları olduğunu” dile getirmişti. Dünyada yer alan toplam Bitcoin miktarının da belli olmasının fiyatında artış sağlayacak sebep olduğunu dile getirmişti. Altucher görüşünü tekrarladı.

Altucher, hala Bitcoin’in 1 milyon dolar seviyelerine ulaşabileceğini düşünüyor fakat bunun olabilmesi için bazı şartları var. Eski hedge fon yöneticisi Bitcoin’in geleneksel kağıt para yerini alabilmesi durumunda 1 milyon dolar değerine ulabileceğini söyledi.

Altucher şu açıklamada bulundu:

Dünya üzerinde yaklaşık 200 trilyon dolar kağıt para bulunuyor. Bunun yanında ise sadece 200 milyar dolar değerinde kripto para birimi bulunuyor. Kısaca kripto paraların, geleneksel kağıt paraların koltuğuna geçebilmesi için 100.000 kat büyümesi gerekiyor. Bu da Bitcoin’in değerini 8 milyon dolar olacağını gösteriyor. Bu duruma bakılırsa 1 milyon dolar tahmini bile düşük kalıyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 2 )

Sizde yorumunuzu ekleyin, görüş bildirin.

  • Murat

    Merhabalar uzun süredir edc blokhain hakkında araştırmalar yapıyor ve elimdeki birikimim 5000 dolar kadarını edc blokhain sistemde Leasing yaparak günlük alacağım bonuslarla ekstra kazanç elde etmeyi planlıyorum bu konudaki görüşlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim Saygılarımla

    Cevap Yazın
    • İsmet KAÇMAZ

      Merhaba haber sitesi olduğumuz için maalesef yatırım tavsiyesi veremiyoruz.