Nisan 29, 2019

Jaguar Land Rover Sürücülerini IOTA İle Ödüllendirecek

Jaguar Land Rover, sürücülerinin veri paylaşımı karşılığında IOTA kripto para birimini kazanmalarını sağlayacak bir yazılımı test ediyor.

IOTA kripto para birimi şu anda dijital varlık borsasında 0.27 ABD doları seviyesinde işlem görüyor. IOTA, aynı Bitcoin gibi, insanların ve makinelerin hiçbir işlem ücreti ödemeden para ve veri aktarmalarını sağlar.

Jaguar’ın akıllı cüzdanı, Jaguar otomobili sürücülerini, araçlarının navigasyon sağlayıcılarına veya yerel makamlara faydalı verileri (trafik sıkışıklığı veya çukurlar gibi) otomatik olarak bildirmesi gibi eylemler için IOTA ile ödüllendirecek.

Jaguar, sürücülerin araçlarının sürüş paylaşım programına katılması durumunda, sürücülerin bundan da ödül kazanacağını söyledi.

Jaguar’ın asıl amacı “sıfır emisyon, sıfır kaza ve sıfır tıkanıklık“.

Daha önce de başka firmalara bu tarz çözümler sağlayan IOTA, son 24 saatteki %30luk yükselişiyle olumlu bir tepki gösterdi.

Otomobil üreticisi, teknolojinin Shannon, İrlanda’da ki yeni Jaguar Land Rover yazılım mühendisliği üssünde test edildiğini söyledi. Mühendisler, şimdiden bazı Jaguar F-PACE ve Range Rover Velar‘ı akıllı cüzdan özellikleri ile donattılar. Özelliğin ne zaman piyasaya sürüleceği tam olarak belli değil.

IOTA Vakfı‘nın kurucu ortağı ve yönetim kurulu başkanı Dominik Schiener şöyle söyledi:

“Akıllı cüzdan teknolojisi.. yeni araçlara kolayca eklenebilir”. IOTA, tüm bu farklı oyuncularla birlikte çalışabilirliği sağlamayı amaçlıyor. Yani Jaguar coin yok, Bmw coin yok, ancak makine ekonomisi için evrensel bir token var.

 

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?