Ocak 14, 2022

Jack Dorsey Açıkladı, Block ‘Bitcoin Madenciliği Altyapısı’ İnşa Etmek için Çalışıyor!

Block şirketinin kurucusu ve CEO’su Jack Dorsey, daha önce Square olarak bilinen Block şirketinin bir Bitcoin madenciliği sistemi inşa etme planlarının devam ettiğini açıkladı.

Dorsey, bir Twitter mesajında, “Perşembe günü, açık bir Bitcoin madenciliği sisteminin açılışığı resmen duyurduk” paylaşımında bulundu.

Block, projeye olan ilgisini ilk olarak Ekim ayında açıklamıştı. Projenin amacı, şirketin donanım genel müdürü Thomas Templeton’nın attığı bir tweete göre, ‘dünyanın en değerli kripto para birimi olan Bitcoin madenciliğini’, ‘daha dağınık ve verimli’ hale getirmek.

Bitcoin PoW Kripto Para Birimi Oluyor

Bitcoin, bir iş kanıtı (PoW) üzerinde çalışan kripto para birimidir; bu, madencilerin işlemleri doğrulamak için karmaşık bulmacaları çözmek için rekabet ettiği anlamına gelir. Yöntem basit değil: önemli miktarda enerji ve bilgisayar işleme kapasitesi gerektirir ve bunları yapmak hiç de ucuz değil: bilgisayarlar ve diğer ekipmanlar gibi donanımlar oldukça maliyetli olabilmekte.

Templeton, Block’un madencilik işinde teçhizat kullanılabilirliği, maliyet, güvenilirlik ve güç kullanımı dahil olmak üzere çeşitli “tüketici sorunları” ve “teknik sorunları” çözmeyi hedeflediğini belirtti.

Templeton konuyla ilgili bir tweet atarak, “Maden kuleleri bulunduğunda pahalı olabilir ve teslimat tutarsız olabilir” dedi. Motivasyonumuz, “sadece işe yarayan bir şey yapmak ve bunu gerçeğe dönüştürmek için işleri basitleştirebilir miyiz?” sorusuyla başladı.

Templeton’a göre Block, bu sorunları çözmek için mühendislerden ve yazılım tasarımcılarından oluşan bir donanım ekibi kuruyor. “Ürün yaratmak asla tek bir çaba değildir” diye ekleyen Templeton, “mevcut teknolojik analiz, yaklaşımımızın hayati bir unsurudur. Bu haber sürpriz değil. Sonuçta, Dorsey’in bir bitcoin meraklısı ve sahibi olduğu bir sır değil.” açıklamasında bulundu.

Ekim ayında Block’un (ve öncesinde Square) bir madencilik sistemi kurmasını önermeden önce Dorsey, Ağustos ayında bitcoin madenciliği yapmaya “çalıştığını” açıklamıştı. Dorsey, Ekim ayında attığı bir tweet’te “Herkesin madenciliğe erişimi yok” vurgusunu yapmıştı. Coin Metrics’e göre, Bitcoin şu anda yaklaşık 42.598 dolardan işlem görüyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Coingape


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.