Ocak 5, 2022

İtalya’nın Dev Bankası Banca Generali’den Önemli Bitcoin (BTC) Hamlesi

Yüksek net değerli bireylere özel bankacılık ve varlık yönetimi hizmeti sunan İtalyan bankası, Banca Generali, müşterilerinin Bitcoin (BTC) alıp-satmanlarına imkan sunacak.

We Wealth raporuna göre, yaklaşık 87 milyar dolarlık varlığa ve 300.000’den fazla müşteriye sahip Banca Generali, müşterilerine hizmet sunmak için Bitcoin mobil cüzdanı olan Conio ile bir ortaklık kuracak.

Banca Generali, San Francisco, California’da kurulmuş bir girişim olan Conio’nun hali hazırda önemli yatırımcıları arasında yer alıyordu.

Bankanın müşterileri, mobil bankacılık uygulamalarından bir Bitcoin cüzdanı oluşturabilecekler. Müşteriler, cüzdan aracılığıyla banka hesaplarından, banka veya kredi kartlarında ya da hesaplarındaki kredilerden Bitcoin alıp satabilecekler.

Bankanın operasyon müdürü ve inovasyon başkanı Riccardo Renna’ya göre, güvenliği artırmak için Banca Generali’nin mobil bankacılık uygulamasındaki Bitcoin cüzdanı çok imzalı bir yapıda olacak.

“Bitcoin’lerin vesayet gibi belirli durumlarda cüzdanın kurtarılması olasılığını sağlayan çoklu imza sistemine dayalı yenilikçi bir saklama çözümü için Conio ile çalıştık.

Bu, Banca Generali’nin üçüncü güvenlik anahtarını müşteri adına tutması ve gerektiğinde geri almasına olanak sağlaması nedeniyle mümkün olmaktadır.”

Banca Generali, Aralık 2020’de Conio’da bir hisse satın almıştı. Bankanın CEO’su Gian Maria Mossa, o sırada ortaklığın bankanın sunduğu hizmet yelpazesini genişletmesine izin vereceğini belirtmişti.

“Banca Generali’nin Conio ile anlaşması, müşterilerimize sunulan hizmetlerin genişletilmesi ve inovasyon odaklı bir ortakla işbirliği yapılması anlamına geliyor. Böylece, sektör lideri yenilikçi çözümlerle teklifimizi genişleterek açık bankacılık platformumuzu geliştirmeye devam edebiliriz.”

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : The Daily Hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.