İtalya’dan Dev Blockchain Yatırımı

0
271

İtalyan hükümeti, sahte ürünleri önlemek için Blockchain gibi teknolojileri geliştirecek ve uygulayacak bir programa yaklaşık 16.2 milyon dolar yatırım yaptı.

Hükümetten sağlanan fonlar ayrıca IBM İtalya ve üreticiler (zanaatkârlar) topluluğu arasındaki ortak bir projeyi desteklemek için kullanılacak. Bu sayede, sahte malların yükselişinin önlenmesi ve İtalyan üreticilerin geleceğinin güvence altına alınması amaçlıyor.

Edinilen bilgilere göre program, tedarik zinciri yoluyla mal ve hammaddelerin doğrulanması, fikri mülkiyet haklarının güvenli bir defteri, kanıtlanabilir sürdürülebilirlik ve etik uygulamalar, markalar ile müşterileri arasındaki ilişkiler gibi endüstrinin belirli bölümlerini geliştirecek.

“Made in Italy” Markasının Taklitleri

Sahte ürünler “Made in Italy” etiketiyle ülkenin itibarından yararlanmaya çalışıyor. Forbes raporlarına göre, 2013’te 461 milyar dolardan değerindeki taklit endüstrisi 2018’de 1,3 trilyon dolara yükseldi. 2022 yılına kadar endüstrinin 2.8 trilyon dolara ulaşmasını bekliyorlar.

Made in Italy logosunu kullanan şirketlerden bazıları (Gucci ve Ferrari gibi), günümüzde kendi alanlarının en lüks markaları olarak düşünülebilir. Bu sebeple birçok sahtekar, ticari değeri yüksek Made in Italy logosunu taklit ediyor.

Taklitcilik, etiketin, markaların ve arkasındaki üreticilerin itibarını etkileyen fikri mülkiyet hırsızlığıdır. Bu nedenle İtalyan hükümeti bu sorunun çözülmesine yardımcı olacak bir blockchain çözümü araştırıyor.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın