İtalya’da, Blockchain Teknolojisiyle Telif Hakları Korunacak!

Geleceğin teknolojisi olarak adlandırılan Blockchain birçok alanda firmaların islerini kolaylaştırmaya devam ediyor. Hemen hemen hergün yeni bir ismin, Blockchain teknolojisini nasıl bünyesine dahil ettiğiyle ilgili bir gelişmeyi paylaşıyoruz. Son olarak Blockchain teknolojisininin faydalarından yararlanmak için çalışmalara başlayan ülke İtalya oldu.

İtalyan Yazarlar ve Yayıncılar Derneği (SIAE), Blockchain platformu Algorand ile bir işbirliği yaptı ve bu sayede telif hakları ile ilgili olarak bir sistem geliştirilmeye başlandı. Projede Roma Üniversitesi ve danışmanlık şirketi Blockchain Core’un da katkılarını yer verilecek.

Proof of Stake mekanizmasını kullanan Algorand’ın ağında yer alacak olan bu yeni sistem ile, telif hakları ve korsan yayıncılık ile daha iyi mücadele edilecek gibi görünüyor. Dernek başkanı Gaetano Blandini, konuyla ilgili olarak şunları dile getirdi:

“Teknolojinin bize sunduğu imkanları kullanmak ve bu alanda daha da efektif bir çözüm ortaya koymak istiyoruz. Algorand ile yaptığımız iş birliği de aslında bizim bu amacımızın önemli bir parçası. Hem ulusal, hem de global çapta, bu yapacaklarımızın büyük bir etkisi olacağını düşünüyoruz. Telif hakları ve korsan yayıncılık ile mücadele noktasında, dernek olarak üzerimize düşen her şeyi yapmaya hazırız.”

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.