İsviçre’nin Büyük Borsasında XRP Listeleniyor

İsviçre’nin en büyük menkul kıymetler borsası SIX, kullanıcılarına XRP ETP’si listeleceğini bildirdi.

Şirketten edinilen bilgiye göre XRP ETP’si yakın bir zamanda AXRP kısa adıyla listeleme yapıcak.

CoinDesk ile röportaj yapan Amun AG’nin kurucu ortaklarından ve CEO’su olan Hany Rashwan, SIX’in diğer altcoin ETP’leri eklemesi içinde onay aldığını duyurdu. Bu altcoin’ler Bitcoin Cash, Litecoin, Steller ve EOS olduğu bildirildi.

Financial Times’a  göre Amun AG, geçtiğimiz zamanlarda 4.2 milyon dolarlık bir finansman turuna başarılı bir imza attı. Finans gazetesi, dünyanın ilk ETP ürününün arkasındaki isim olan Avustralyalı girişimci Graham Tuckwell’in de yatırımcıları arasında olması dikkat çekiyor.

SIX, geçtiğimiz yılun Kasım ayında HODL kısa adı altında dünyanın ilk çoklu kripto para tabanı ETP’sini listelemiş. Endeks; Bitcoin, Ripple, Ethereum, Bitcoin Cahs ve Litecoin olmak üzere beş büyük kripto para birimini takip ediyor. Amun AG, daha sonra Ethereum ve Bitcoin için AETH ve ABTC kısa adları altında işlem gören iki ETP listesi oluşturdu.

SIX tarafından edilinen verilere gör şu anda en çok işlem gören ETP, HODL kısa adı ile Amun Crypto Basket. Bununla beraber, ETP’nin hisse fiyatı, ilk çıktığ günden bu yana 15 dolardan 13 dolar seviyelerine kadar geriledi.

SIX, yakında açılıcak olan paralel dijital alım satım platformu Six Digital Exchange (SDX) için Blockchain entegrasyonu testi gerçekleştireceğini ve teknolojiyi hisse senetleri, tahviller ve tahminen ETF’leri token’leştirmek için kullanacaığını kullanıcılarına açıkladı.

Borsa, Mart ayında Blockchain tabanlı dijital borsasını başlatmak için konsorsiyumu R3’ün Corda Enterprise platformuyla ortak kurdu.

Kaynak: Cointelegraph

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.