Temmuz 24, 2019

İsviçreli Regülatör Hala Facebook’un Kripto Parası Hakkındaki Sorulara Cevap Alamadı!

Facebook’un kripto para projesi Libra, Cenevre içerisinde kurulmuş bir proje olmasına rağmen İsviçre’nin finansal regülatörü tarafından veri koruması ile ilgili sorulan sorulara tam anlamıyla yanıt vermedi.

İsviçre’nin Federal Veri Koruma ve Bilgi Komiseri (FDPIC) geçtiğimiz haftalarda Facebook’un Libra adlı projesi hakkında daha fazla bilgi talebinde bulunmuş ve herhangi bir veri ihlaline girip girmediğini öğrenmeyi istemişti.

FDPIC Salı günü yaptığı duyuruda şunları belirttiler:

“FDPIC şu an Libra’nın 17 Temmuz 2019 tarihinde gönderilmiş mektuplara yanıt vermesini ve resmi konumlarını belirtmelerini bekliyor.”

Facebook, ABD Senatosunun önüne çıkmadan önce de İsviçre’nin regülatöründen bilgi talebi almıştı fakat buna yanıt gelmeyince FDPIC son çare olarak resmi mektup yolladı. Facebook’un bu mektuba da henüz dönüş sağlamaması projenin ana merkezi olan İsviçre’de bazı zorluklarla karşı karşıya kalabilir.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?