İsviçreli Regülatör Hala Facebook’un Kripto Parası Hakkındaki Sorulara Cevap Alamadı!

0

Facebook’un kripto para projesi Libra, Cenevre içerisinde kurulmuş bir proje olmasına rağmen İsviçre’nin finansal regülatörü tarafından veri koruması ile ilgili sorulan sorulara tam anlamıyla yanıt vermedi.

İsviçre’nin Federal Veri Koruma ve Bilgi Komiseri (FDPIC) geçtiğimiz haftalarda Facebook’un Libra adlı projesi hakkında daha fazla bilgi talebinde bulunmuş ve herhangi bir veri ihlaline girip girmediğini öğrenmeyi istemişti.

FDPIC Salı günü yaptığı duyuruda şunları belirttiler:

“FDPIC şu an Libra’nın 17 Temmuz 2019 tarihinde gönderilmiş mektuplara yanıt vermesini ve resmi konumlarını belirtmelerini bekliyor.”

Facebook, ABD Senatosunun önüne çıkmadan önce de İsviçre’nin regülatöründen bilgi talebi almıştı fakat buna yanıt gelmeyince FDPIC son çare olarak resmi mektup yolladı. Facebook’un bu mektuba da henüz dönüş sağlamaması projenin ana merkezi olan İsviçre’de bazı zorluklarla karşı karşıya kalabilir.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın