İsviçreli Banka UBS, Kripto Para Piyasasına Girmeyi Planlıyor!

0

Bloomberg’in yakın tarihli bir haberine göre, UBS Group AG, varlıklı müşterilerine kripto para yatırım hizmeti sunmayı planlıyor. Bitcoin ya da başka bir kripto para birimi, UBS’nin hangisiyle piyasaya adım atacağı bilinmiyor.

Bloomberg’e konuşan anonim kaynaklara göre, UBS, en zengin müşterilerine, net değerlerinin küçük bir yüzdesini geleneksel varlıklara alternatifler olan kripto para birimlerine yatırmalarını teklif etmeyi planlıyor. Buna göre, İsviçreli banka kripto varlıkları müşterilerine sunmak için birçok alternatif üzerinde düşünüyor. Söz konusu yatırımın, üçüncü şahıslar tarafından sunulan yatırım araçlarıyla yapılması planlanıyor. Bu sayede UBS, Goldman Sachs ve JP Morgan gibi küresel bankacılık devlerinin izinden gitmiş olacak.

Bilindiği üzere Goldman Sachs, yatırımcılarına Bitcoin türev enstrümanları sunmaya başladı. JP Morgan bu yaz ilk Bitcoin ETF’sini başlatmayı planlıyor. Ayrıca, Goldman Sachs bir kripto ticaret ekibi kuruyor.

Kurumsal ilgi artarken kriptoya yönelik benzer adımlar, Bank of New York Mellon Corp. ve Citigroup tarafından da değerlendiriliyor. Ancak UBS yaptığı açıklamada, dijital para birimlerinden çok blockchain ile ilgilendiğini açıkladı. UBS, onlara kripto para piyasasına girme şansı vermediği sürece bir müşteri çıkışı yaşayabileceğini düşünüyor.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın