Şubat 23, 2020

İsviçre’de Kripto Paralara Olan İlgi Büyük

İsviçre kripto para yatırımlarına daha fazla odaklanıyor. Bu, Migros Bank adına yapılan ve İsviçre sakinlerinin artan bir oranının yatırım yaptığını veya aktif olarak kripto para birimlerine yatırım yapmak istediğini ortaya koyan bir araştırmaya göre.

Pazar araştırma enstitüsü Intervista tarafından yapılan ankette, 18-55 yaşları arasındaki tasarrufların %7’sinin zaten Ethereum ve  Bitcoin cinsinden tutulduğunu gösterdi. Daha da cesaret verici olan, 30 ila 55 yaşları arasındakilerin %7’sinin gelecekte kripto portföylerini genişletmeyi planladığıydı bulgusu.

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, anket genç katılımcıların uzun vadeli kripto para boğası konusunda beklentilerinin olduğunu buldu. 18 ve 29 yaşları arasındaki %13’e göre, kripto para birimleri gelecekte daha “önemli” hale gelecektir.

Eski neslin sonuçları daha az olağanüstüydü. Anket başına, 55 yaşın üzerindeki katılımcıların kripto para birimlerine sahip olma olasılıkları çok daha düşüktü. Sadece %0,5’i bunun uzun vadeli bir yatırım olduğunu düşünüyor.

Kripto para birimine olan talep artışı, İsviçre’nin daha katı kripto düzenlemeleri getirmesinden hemen sonra geliyor.

Kripto firmalarının 1000 Dolar’ın üzerindeki transferler için müşteri bilgilerini ifşa etmesini gerektiren kural, başlangıçta FINMA tarafından 5.000 Dolar (5.000 CHF) eşiğinde belirlendi.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?