İsviçre Bankası Maerki Baumann, Kripto Para Ticaretini Başlattı

İsviçre’deki özel banka Maerki Baumann, kripto para ticareti hizmetini başlattı. Maerki Baumann kripto para saklama ve ticareti hizmetlerini derinleştirmeye başladı. İsviçre Finansal Piyasa Danışma Kurumu’nun takibinde Haziran 2020’den itibaren müşterilerine hizmet vermeye başlayacak.

29 Mayıs’ta çıkan habere göre Zürih merkezli banka, lansmanda 2019’dan bu yana stratejisini geliştiren Maerki Baumann’ın stratejisine yönelik doğru tercihlerde bulunulduğu görülmektedir. Geliştirilen strateji ayağının bir parçası da, Blockchain tabanlı iş yapan firmalar için ticari hesaplar oluşturmak ve yeni hesap açan müşteriler için güvenlik ve kullanım gibi tavsiyelerde bulunuyor.

Açılışta müşteriler Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), XRP, Bitcoin Cash (BCH) ve Litecoin (LTC) olarak toplam 5 büyük kripto para ile ticaret yapabilecekler. Banka, önümüzdeki dönemlerde diğer ERC-20 tabanlı digital paralar için de görüşmeler yapacaklarını açıkladı.

Ticaret hacmini genişletmek için farklı ortaklıklar kuran Maerke Baumann, banka aracılığıyla alış-satış emirleri için InCore Bank AG işlem bankasından faydalanacak. Bankaya göre bu ortaklık ile hızlı bir ticaret yayılımının gerçekleşmesi için ideal bir çözüm olarak yorumlandı. Geçtiğimiz yıl banka CEO’su bu çalışmaların ışığında geleneksel bankacılığın, blockchain ve kripto paraların gerisinde kaldığını da belirtmişti.

 

 “Dijital varlıkların ticareti ve emanetiyle sadece yeni bir iş alanına girmiyoruz, aynı zamanda ana işimiz için ek yatırım olanakları yaratıyoruz. Bu daha çok genç, teknoloji meraklısı müşteri segmentlerinin yanı sıra dijital alanda yeni getiri kaynakları aramak veya portföylerini daha da çeşitlendirmek isteyen özel ve kurumsal müşterilere de fayda sağlayacak. ”

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.