İsviçre Bankası Maerki Baumann, Kripto Para Ticaretini Başlattı

0
216

İsviçre’deki özel banka Maerki Baumann, kripto para ticareti hizmetini başlattı. Maerki Baumann kripto para saklama ve ticareti hizmetlerini derinleştirmeye başladı. İsviçre Finansal Piyasa Danışma Kurumu’nun takibinde Haziran 2020’den itibaren müşterilerine hizmet vermeye başlayacak.

29 Mayıs’ta çıkan habere göre Zürih merkezli banka, lansmanda 2019’dan bu yana stratejisini geliştiren Maerki Baumann’ın stratejisine yönelik doğru tercihlerde bulunulduğu görülmektedir. Geliştirilen strateji ayağının bir parçası da, Blockchain tabanlı iş yapan firmalar için ticari hesaplar oluşturmak ve yeni hesap açan müşteriler için güvenlik ve kullanım gibi tavsiyelerde bulunuyor.

Açılışta müşteriler Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), XRP, Bitcoin Cash (BCH) ve Litecoin (LTC) olarak toplam 5 büyük kripto para ile ticaret yapabilecekler. Banka, önümüzdeki dönemlerde diğer ERC-20 tabanlı digital paralar için de görüşmeler yapacaklarını açıkladı.

Ticaret hacmini genişletmek için farklı ortaklıklar kuran Maerke Baumann, banka aracılığıyla alış-satış emirleri için InCore Bank AG işlem bankasından faydalanacak. Bankaya göre bu ortaklık ile hızlı bir ticaret yayılımının gerçekleşmesi için ideal bir çözüm olarak yorumlandı. Geçtiğimiz yıl banka CEO’su bu çalışmaların ışığında geleneksel bankacılığın, blockchain ve kripto paraların gerisinde kaldığını da belirtmişti.

 

 “Dijital varlıkların ticareti ve emanetiyle sadece yeni bir iş alanına girmiyoruz, aynı zamanda ana işimiz için ek yatırım olanakları yaratıyoruz. Bu daha çok genç, teknoloji meraklısı müşteri segmentlerinin yanı sıra dijital alanda yeni getiri kaynakları aramak veya portföylerini daha da çeşitlendirmek isteyen özel ve kurumsal müşterilere de fayda sağlayacak. ”

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın