Eylül 27, 2023

Ripple Fiyat Analizi: İşte XRP’nin Bu Yıl Patlamasına Neden Olabilecek 3 Etken!


Ripple neredeyse üç yıldır SEC’e karşı devam eden yasal bir savaşın içinde ve görünen o ki Chris Larsen ve Brad Garlinghouse kesin bir zafer elde edene kadar düzenleyici kurumla mücadele etmeye kararlı.

XRP topluluğu davadaki son gelişmeleri görmek için sabırsızlanırken, işte Ripple’ın (XRP) 2023’te patlamasına neden olabilecek üç şey.

Ripple Kazandı: Yargıç Torres SEC İtirazını Reddetti

Yargıç Analisa Torres, Ripple’a karşı SEC itirazını reddederse, bu sadece XRP için fiyat takdiri getirmekle kalmaz. Aynı zamanda ABD’deki farklı yargı alanlarındaki düzenleyicileri ve kanun yapıcıları kripto para varlıkları için açık ve kapsamlı bir düzenleyici çerçeve üzerinde çalışmaya itebilir.

Temmuz ayında, Yargıç Torres’in XRP’nin bir menkul kıymet olmadığını belirtmesinin ardından XRP %70’in üzerinde artış gösterdi. SEC, bu kararın kripto paralarla ilgili diğer davaları da etkileyebileceğini belirterek karara itiraz etmek için hemen harekete geçti.

Bununla birlikte, XRP’nin temel altyapısının çoğu DeFi tokenından ne kadar farklı olduğu düşünüldüğünde, bu vakalar Ripple’ınkine hiçbir yerde benzemiyor.

ODL’yi Entegre Eden ABD Kurumları

Günümüz ödeme altyapısının en büyük sorunlarından biri, aracılar arasındaki veri akışının zayıf olması ve bu durumun ödemelerde gecikmelere ve ek masraflara neden olmasıdır. İşte bu noktada ODL (On-Demand Liquidity), XRP için büyük bir yükselişi tetikleyebilir.

ODL, RippleNet’in likidite yönetimi çözümü olup, finans kurumları gibi müşterilerin sınır ötesi ödemeleri aracılar olmadan anında ve sorunsuz bir şekilde gerçekleştirmek için yararlanabileceği bir üründür.

ODL’nin özü, likiditenin XRP ile dolu bir havuzdan sağlanması ve bu likiditeyi sağlamanın maliyetinin düşük olmasıdır. Çünkü yalnızca talep olduğunda gerçekleşir – dolayısıyla adı da budur.

Temmuz ayındaki kısmi zaferin ardından Ripple temsilcileri, birçok Amerikan finans kuruluşunun ODL’yi platformlarına uygulayarak ilerleyeceğini ya da en azından ödeme rayları ve sınır ötesi işlemler söz konusu olduğunda işleriyle ilgili yaşadıkları sorunlar hakkında konuşurken daha rahat hissedeceklerini umuyor.

Ripple ve SEC Arasında Uzlaşma

Ripple ve SEC arasındaki teorik (ancak olası) bir anlaşmanın XRP’nin fiyatı üzerinde ne gibi etkileri olacağı büyük ölçüde bu anlaşmadaki hüküm ve koşullara bağlıdır.

Ancak, adil olmak gerekirse, SEC’e karşı mücadele eden çoğu kripto projesi bir uzlaşmayı kabul etti. SEC’e belirli bir miktar ödüyorlar ve dava düşüyor.

Olumsuz sonuçları nedeniyle, bir anlaşma, Temmuz ayındaki en yüksek seviyesinden %70 düşüşle, bu haber yazıldığı sırada 0,50 dolara gerileyen XRP için en iyi haber olmayacaktır.

Kurucuların SEC ile yasal savaşlar yerine Ripple’a odaklanmalarına izin verebilirken, kurucuları bir anlaşma niyetinde olmadıklarını ve bunun yerine SEC ile sonuna kadar savaşmak istediklerini ifade ettiler.

Kaynak : CryptoPotato

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?