Kasım 15, 2022

Sadece Yakım Değil – İşte SHIB Fiyatını Etkileyen Gelişmeler


Son güncellenme : 16.11.2022 - 00:03

Shiba Inu (SHIB) ekosistemi, son birkaç ayda bir dizi gelişmeye tanık oldu. Buna ek olarak, meme coin sahiplerinin sayısı da artıyor. Ayrıca topluluk kaynaklı yakımlar da devam ediyor. Bu gelişmelere rağmen SHIB fiyatı oldukça durgun. Topluluk, yakım portallarını varlığın fiyatını artırmak için daha fazla SHIB’yi yok etmeye çağırırken, önde gelen bir platform olan Shibburn, yakma mekanizmasının tam olarak böyle çalışmadığına dikkat çekti.

Yakın tarihli bir tweet’te Shibburn, yakım işlemlerinin tek başına SHIB kripto parasının fiyatını artırmayacağını açıkladı. Ancak yakımın da önemli bir etkisi olduğunu belirtti:

“Arz + Talep, fiyatı yükselten şey bu. Yakım, “birinin 100 dolarlık satın almasına” ve sonsuza kadar kilitli olduğu için asla “satmamasına” eşdeğerdir. Arzları katrilyonları aştığında sahiplerine yakmanın fiyat üzerinde hiçbir etkisi olmadığını söyleyen bir ekip hayal edin.”

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Shibburn, Shibburn platformunun kendisi, Shibburn Radio ve Twitter Super Follows olmak üzere üç projeyi kullanarak SHIB token’larının ölü cüzdanlara gönderilmesinde aktif rol alıyor.

Shiba Inu yakım oranı

Yakım portalı ayrıca SHIB arzını en aza indirecek başka birçok yol olduğunu da kaydetti. Bunlardan biri de, bir süredir üzerinde çalışılan Shibarium’un lansmanı. Katman-2 protokolünün “… arzı önemli ölçüde azaltması” bekleniyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Watcher guru

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?