Eylül 11, 2023

Zach Rector Açıkladı: İşte Ripple Fiyat Rallisini Tetikleyebilecek En İyi 3 Katalizör!


Son güncellenme : 11.09.2023 - 16:05

Ripple fiyatı, bir önceki haftadan itibaren düşüş eğilimini sürdürerek kademeli bir değer düşüşü yaşıyor. Azalan işlem hacmiyle birlikte, XRP’nin fiyatı şu anda 48 sent civarında seyrediyor. Son 24 saat içinde yaklaşık yüzde 3,3’lük bir düşüşe işaret ediyor ve 200 günlük ağırlıklı hareketli ortalamanın (WMA) altına düşüyor.

XRP’nin değerindeki bu düşüş, XRP‘nin arkasındaki şirket olan Ripple’ı önemli ölçüde destekleyen bir özet yargı kararının ardından, Temmuz ortasında elde ettiği kazançları silmekten yaklaşık yüzde 3 uzakta olduğunu gösteriyor.

Ripple Fiyat Rallisini Ne Ateşleyebilir?

Kripto alanında önemli bir etki sahibi olan Zach Rector, XRP’nin, öncelikle devam etmekte olan SEC ve Ripple davasını çevreleyen gelişmelerden kaynaklanan bir yükselişin zirvesinde olabileceğine inanıyor.

Geçtiğimiz haftalarda dijital varlık yaklaşık 53 sentlik kritik bir destek/direnç seviyesinin altına düştüğünde, XRP için yılbaşından bugüne (YTD) yükseliş momentumu bir darbe almıştı. Bununla birlikte Rector, XRP’nin beklentilerinin yakında parlayabileceği konusunda iyimser.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere XRP’de izlenmesi gereken önemli bir olay, SEC’in özet karara itiraz etmesidir. Bu karar, borsalardaki XRP satışlarının yatırım sözleşmeleri olarak sınıflandırılmaması ve dolayısıyla menkul kıymet olarak kabul edilmemesi gerektiğini belirledi. Rector, ilk kararın borsalardaki XRP satışlarını menkul kıymet varlıkları olarak etiketlemek için yeterli kanıt eksikliğini vurgulaması nedeniyle SEC’in temyizinin muhtemelen başarısız olacağından emin.

Rector’a göre, XRP‘de yükseliş için bir diğer potansiyel katalizör, XRP tarafından desteklenen Talep Üzerine Likidite (ODL) programının ABD merkezli bir banka veya finans kurumu tarafından benimsenmesi olacaktır. Bu benimseme, XRP boğalarını önemli ölçüde canlandıracak ve özellikle sınır ötesi ödemeler bağlamında potansiyel olarak değerini artıracaktır.

Buna ek olarak, SEC ve Ripple arasındaki bir uzlaşma anlaşması, altcoin‘i önemli bir hamleye itebilecek bir başka önemli faktör olarak görülüyor. Böyle bir anlaşma yalnızca XRP’yi çevreleyen yasal belirsizlikleri çözmekle kalmayacak, aynı zamanda XRP yatırımcıları için çok ihtiyaç duyulan netliği de sağlayacaktır. Anlaşma ihtimali, kripto para biriminin geleceğini yakından izleyenler için kilit bir ilgi noktası olmaya devam ediyor.

Kaynak : CoinPedia

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?