Eylül 13, 2022

İşte Kripto Dünyasında Bugün Takip Edilecek 5 Gelişme

Pazartesi günü işlem saatlerinin başlaması ile önde gelen kripto para Bitcoin 22.000 dolarlık seviyelere gelmeyi başarsa da Cardano çeşitli zorluklar yaşamaya devam etti. Web3 tarafında gerçekleşen gelişmeler ise manşetlerde yer edinmeye başladı.

Kripto Para Piyasası FED’in Kararına Odaklandı

Bu hafta, FOMC kararlarının açıklanacağı önemli bir dönem, FOMC üyeleri 22 Eylül sonrasına kadar konuşmayı reddediyor. 75 baz puanlık faiz artırımının başlamasıyla birlikte, ABD ekonomik göstergeleri, Eylül ayı politika kararı öncesinde daha riskli varlıklara yönelik iştahı belirleyecek.

Koinfinans.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, geçtiğimiz hafta Kanada Merkez Bankası ve Avrupa Merkez Bankası’nın faiz artırımlarının ardından, küresel finans piyasaları, enflasyonu hedefe getirmek için önden yükleme ihtiyacını kabul etmiş görünüyor.

NASDAQ trendi, Bitcoin (BTC) fiyatının 22.000 dolara geri dönmesine yardımcı olmaya devam ediyor ve yukarı yönlü ivmesini koruyor.

Ancak bugün açıklanacak ABD TÜFE raporu yatırımcı duyarlılığını test edebilir. ABD enflasyonundaki bir başka artış biraz belirsizlik doğurabilir. Kesinti döneminden önce, Fed Başkanı Powell ve FOMC üyeleri, şahin konuşmalar yaptılar ve enflasyonu ne pahasına olursa olsun hedefe getirme taahhüdünde bulundular.

FED kripto para

Solana (SOL) Liderliği Devraldı

Pazartesi günü, Solana %6.38 artışla 37,23 dolara yükseldi. Yükseliş hamlesi, SOL’un gevşemeden önce 38,40 kadar yükselişini kaydetti. 18 Ağustos’tan bu yana ilk kez 40 dolara geri dönüş umudunu ve Ağustos’un yükseği 48,42 doları destekleyecek güce sahip. Bununla birlikte, SOL Ocak/2022’nin en yüksek seviyesi olan 179,49 doların oldukça altında işlem görüyor.

Piyasa değerine ilk on sırada yer alan kripto paralar arasında en güçlü yükseliş ise Solana cephesinde gerçekleşti.

Solana tabanlı NFT etkinliği artıyor. Solana News’e göre, son 24 saat içinde en çok işlem gören NFT koleksiyonları arasında Yoots- Mint Toobs (426.170 dolar), Solana Name Service (425.491 dolar) ve Psyker (273.773 dolar) yer alıyor.

Solana sol analiz

Web3 Etkinliği Artmaya Başladı

Ford Motors (F) ve Starbucks (SBUX), Web3’e ilgi gösteren en son ABD şirketleri oldu.

Bununla birlikte Starbucks, bir NFT ödül programı başlatmak için Polygon (MATIC) ile ortaklık kurarak kripto pazarında bir etki yarattı. Pazartesi günü Starbucks, ödül üyeleri için yeni bir Web3 deneyimi duyurdu.

Duyuruya göre,

NFT’leri bir sadakat programıyla entegre eden ilk şirketlerden biri olarak Starbucks, üyeler ve ortaklarla (şirket çalışanları) etkileşim kurmanın yeni yollarını sağlayacak erişilebilir bir Web3 topluluğu oluşturacak.”

Yeni ortaklığa yanıt olarak MATIC, %4,10 artışla 0,9302 dolara yükseldi.

MATIC kripto

Cardano Vasil Hard Fork İlerlemeye Devam Ediyor

22 Eylül’deki Cardano Vasil hard fork tarihinin hızla yaklaşmasıyla birlikte, Input Output HK güncellemelerile yatırımcı ilgisini arttırmaya çalışıyor. Firma dün birtakım önemli güncellemeleri paylaştı.

Duyurulara göre alto borsa güncellemeye hazır: AAX, Binance, Bittrue, BKEX, MEXC ve WhiteBit, Coinbase, HitBTC, Upbit ve XT.com dahil olmak üzere dördü devam ediyor.

Cardano vasil hard fork

Fidelity, Bitcoin (BTC) Ticaret Platformu ile Perakende Satışa Geçiyor

Wall Street Journal, Fidelity Investments’ın perakende müşterilerine BTC ticareti sunmayı planladığını bildirdi. Fidelity, kripto kışında mücadele eden Coinbase gibi isimler için başka bir problem olabilir.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : FXempire
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?