Aralık 2, 2023

İşte Kripto Borsası Binance’in Yatırım Havuzundaki En İyi 5 Proje!

Amerika Birleşik Devletleri ve diğer ülkelerdeki yasal sıkıntılarına rağmen, kripto para alım satım platformu Binance çeşitli projelere yatırım yaptı. Binance, kripto borsası pazarındaki büyük payının yanı sıra, diğer kripto odaklı şirketlerde de kayda değer yatırımlara sahiptir.

Geçmişte kripto borsası, risk sermayesi kolu Binance Labs aracılığıyla merkezi olmayan finans (DeFi), NFT’ler, Metaverse ve Web3 oyunları gibi sektörlere yatırım yaptı. İşte Binance Labs’in yatırım yaptığı ilk beş proje.

Pendle Finance

Ağustos 2023’te Binance, bir Getiri Türevleri platformu olan Pendle Finance’e yatırım yaptığını duyurdu. Platform, Otomatik Piyasa Yapıcı (AMM) mekanizmasını kullanarak kullanıcıların gelecekteki staking kazançlarını tokenlaştırmasına ve ticaretini yapmasına olanak tanıyor. Pendle tarafından benimsenen model, kullanıcılara daha fazla özgürlük ve yatırımlarından elde ettikleri getiriyi en üst düzeye çıkarmak için çeşitli stratejiler sunuyor.

Radiant Capital

Radiant Capital, kullanıcıların birden fazla zincirde zahmetsizce faiz kazanmasına ve varlık ödünç almasına olanak tanıyan bir DeFi platformudur. Platform, bu blok zincirleri arasındaki kullanıcı etkileşimlerini iyileştirmek için Layer Zero teknolojisinden ve Stargate yönlendiricilerinden yararlanıyor. Binance Labs, platformun borç verme ve borç alma işlemlerini iyileştirmek için Radiant Capital’e önemli bir yatırım yaptı.

Neutron

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere listenin üçüncü sırasında, Cosmos ekosisteminin güvenliğinden yararlanan zincirler arası bir akıllı sözleşme platformu olan Neutron yer alıyor. Binance Labs, bu yılın Temmuz ayında Neutron için 10 milyon dolarlık bir finansman turuna öncülük etti. Duyuruda belirtildiği gibi, fon Neutron’un blockchain yazılımını geliştirmeye devam etmek, Neutron ekosistemini genişletmek ve yeni geliştiricilerin güvenli ve kullanıcı dostu DApp’ler oluşturmasına yardımcı olmak için kullanılacak.

Open Campus

Open Campus’a yapılan yatırım, Binance Labs’in en son yatırımlarından biri. Kripto borsası Pazartesi günü, topluluk liderliğindeki Web3 eğitim platformuna 3,15 milyon dolarlık bir yatırım yaptığını duyurdu. Open Campus, içerik oluşturucuların platformda yayınlanan eğitim içeriğini tokenlaştırarak kazanç elde etmelerini sağlıyor.

Curve Finance

Listenin son sırasında, en büyük ahır takası ve ikinci en büyük merkezi olmayan borsa olan Curve Finance yer alıyor. Platform, Ağustos ayında 5 milyon dolarlık bir fonlama turunun ardından Binance Labs’in yatırım havuzundaki önemli isimlerden biri. Duyuruya göre Binance, bu yatırımın Curve ile işbirliği yapma ve DeFi sektörünün geleceğini şekillendirme konusundaki kararlılığının altını çizdiğini söyledi.

Kaynak : coin edition
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?