İşte Japon Yatırımcıların En Çok Tercih Ettiği Kripto Para!

Kripto para borsası BitMax tarafından yapılan yeni bir anket, Japonların Ripple‘a (XRP) oldukça düşkün olduğunu ortaya koydu. Favori dijital varlıklarının hangisi olduğunu seçmek zorunda olan katılımcıların çoğu, XRP’i ve Bitcoin’i ve Ethereum‘un çok üstüne yerleştirdiler.

Popüler Japon borsası, en çok tercih edilen kripto para birimleriyle ilgili olan anketin sonuçlarını Twitter’da yayınladı. Beklendiği gibi, piyasa değeri en büyük kripto para birimi Bitcoin (sarı), oyların %26’sı ile ilk sırada yer alıyor. Belki de daha ilginç olan şey, Ripple’ın (XRP – pembe renkte) %25 ile Bitcoin’e çok yakınlaşmasıdır. XRP, Ethereum’u (kırmızı) büyük bir farkla aştı. Tüm katılımcıların sadece %9’u ETH lehine oy kullanmıştır.

Yukarıdaki grafikte görüldüğü gibi, oyların kalan %40’ı diğer popüler altcoinler arasında dağıtıldı. Bunlar arasında; MonaCoin (Mona), NEM (XEM) gibi altcoinler yer alıyor.

Bununla birlikte, ankete katılan sayısının nispeten düşük olduğunu (yaklaşık 1.500 kişi) belirtmek gerekir ki bu da anketin tamamen kapsamlı olmadığını düşündürebilir.

XRP’nin arkasındaki şirket olan Ripple, son zamanlarda hizmetlerini genişletiyor. Örneğin, firma sadece Tayland’da DeeMoney adlı yerel bir fintech firması ve ülkenin en eski bankası Siam Commercial Bank (SCB) ile iki ortaklık imzaladı. Bununla birlikte, Ripple’ın kripto para biriminin fiyatı, arkasındaki şirket kadar etkileyici bir performans sergilemedi. XRP, çoğu dijital varlık gibi, Mart ayı ortası satışları sırasında düştü ve 0.11doların altını test etti. O zamandan beri bir miktar toparlanmasına ve şu anda 0.192 dolardan işlem görmesine rağmen, son zamanlarda Bitcoin’e karşı iki yılın en düşük seviyesini kaydetti.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.