İşte InvestAnswers’ın Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Algorand (ALGO) için 2022 Tahminleri!


Son güncellenme : 02.02.2022 - 13:03

Kripto para piyasaları üzerinde güncel içerik yayınlayan InvestAnswers, oldukça sarsıntlı başlayan yeni bir yılın ardından kripto para piyasalarının yakından takip edilen üç varlığı için 2022 fiyat hedeflerini paylaştı.

YouTube kanalında yayınlanan yeni videoda görüşlerini paylaşan CryptoStackers’ın kurucusu Forrest Przybysz, Bitcoin (BTC) için oluşturduğu tabloyu paylaştı.

Grafik, üç temel fiyat aralığı metriğini içermekte: En düşük seviyelerdeki birikim, fiyatın geri döndüğü yerde ortalama geri dönüş ve beklenen ralli zirvelerini gösteren aşırı genişleme.

InvestAnswers sunucusu Przybysz tablo hakkında şunları belirtti:

“Tahminlerinde çok tutucu ve onun basit çizelgelerini seviyorum. Bu yıl bu boğa piyasasında 102.000 dolara gidebileceğimize inanıyorum.

Ortalama geri dönüş çizgisi yaklaşık 51.000 dolar ve alışveriş katmanı 30.000 dolar ile 25.000 dolar arasında yer alıyor ancak açıkçası bu değerden biraz daha yüksek olabilir. Bunu 25.000 dolarda göremeyeceğiz. 31.000 doların altına bile düşmedik.”

Bitcoin, 24 Ocak’ta 34.000 doların altındaki aylık en düşük seviyesinden sonra ralliyi sürdürmeyi başardı ancak 38.873 dolar seviyesinde, yeni yıl gününden (47.292 dolar) değerinden hala %17.9 aşağıda.

Lider akıllı sözleşme platformu Ethereum (ETH) ise yılın başından bu yana %25’e yakın değer kaybetti.

Kripto analisti, projenin bir sonraki seviyesinin nereye gideceğini görmek için ETH 2.0’ın durumunu tartışırken başka bir CryptoStackers tablosuna da atıfta bulundu.

“Bu tabloya baktığınızda, şu anda çok üzerinde olduğumuz birikim bölgesini [1,881 dolar] göreceksiniz. Ortalama geri dönüş yaklaşık 3.760 dolar. Ve aşırı genişleme yaklaşık 7.500 dolar.

2021’in tamamını ETH 2.0 hakkında konuşarak geçirdik, bu artık geçmişte kaldı. Olması gerektiği gibi bir nevi yeniden markalaştırıyorlar. Belki bu onların daha fazla zaman kazanmalarına yardımcı olur ama oraya gerçekten varabilecek miyiz görüp, beklememiz gerekiyor.

Pek çok insana göre uzlaşma mekanizması muhtemelen 2023’e kadar hazır olmayacak. Gördüğümüz gibi, biz ilerledikçe para çıkışları, güven eksikliği ve paranın diğer varlıklara akması bunu yansıtıyor.”

Ethereum, gün içinde %5,68 yükseldi ve 2,785 dolardan işlem görüyor.

Listenin son üyesi ise açık kaynaklı, merkezi olmayan blok zinciri ağı Algorand (ALGO) oldu.

Tanınmış finans medya kuruluşu The Motley Fool’a göre Algorand, 2022’nin Solana’sı (SOL) olacağı iddiasına karşın, InvestAnswers sunucusu şüpheci olmaya devam ediyor.

“Algorand’ın son 12 aylık grafiğine bakıldığında, düz olduğunu görüyoruz. Temelde bir yıl önce olduğu yer. Bu, kaybedilecek koca bir yıl için asla iyiye işaret değil.”

ALGO gibi düz ticaret yapan tokenlarla ilgili olarak, sunucu şu sonuca vardığını açıkladı:

“Evet, bazıları iki katına çıkabilir, ancak bu yıl iki katından fazlasını istiyoruz, aradığımız şey bu. Üçlü ile başlıyoruz. Sahip olduğumuz geri çekilmeyi de göz önünde bulundurursak, bir sürü üçlü bulmak çok kolay olmalı.”

Yazma sırasında, Algorand %3 artışla 0.98 dolara yükseldi. Bir ay önce yaklaşık 1.70 dolardan işlem görüyordu.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Dailyhodl

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?