Eylül 28, 2023

İşte Gelecek Yılın Başlarında Bitcoin Boğa Koşusu Beklemek İçin En Önemli 10 Neden!


Bitcoin Yarılanması olayı yaklaştıkça, bir Bitcoin (BTC) ve kripto meraklısı, bir Bitcoin boğa koşusunun neden kaçınılmaz olacağını açıklayan bir ana yazı hazıladı. Yazıda özellikle, bir sonraki BTC yarılanmasından sonra yükseliş sonucu için iyimser bir görünümün ardındaki 10 neden araştırılıyor.

Yakın gelecekte bir yükseliş dalgalanması beklemek için birkaç zorlayıcı nedenden ilki HODL felsefesiyle bağlantılıdır. Yazıda özellikle kıtlık faktöründen bahsediliyor. Uzun vadeli yatırımcılar rekor düzeyde yaklaşık 15 milyon BTC’yi ellerinde tutarken, bu durum mevcut arzı azaltıyor ve fiyatları yukarı çekiyor.

Ardından, Nisan 2024’teki Bitcoin Yarılanması olayı. Bu da başka bir kıtlık faktörüdür. Her dört yılda bir gerçekleşecek olan yarılanma olayı, yeni BTC arzını daha da sınırlayacak ve maksimum arz 21 milyon ile sınırlandırılacaktır.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere üçüncü sırada ise BTC Döngüsünün kendisi yer alıyor. Tüm zamanların en yüksek seviyeleri, ayı piyasaları, yarılanma öncesi hareketler ve boğa piyasaları da dahil olmak üzere BTC’nin tüm piyasa aşamaları yarılanma olaylarından etkilenir. Şimdiye kadar her büyük BTC yükselişinden önce bir Bitcoin Yarılanması olayı yaşanmıştır.

Buna ek olarak, Bitcoin‘in bir menkul kıymet olmadığı gerçeği de var. Bitcoin’in matematiksel yapısı, onu diğer kripto para birimleriyle işlem yapan bazı ABD borsalarının karşılaştığı gibi yasal zorluklara karşı bağışık hale getirmektedir.

Benzer şekilde, hızla artan kripto benimseme hızı da karışıma katkıda bulunuyor. BTC’in bir değer saklama aracının ötesinde kitlesel olarak benimsenmesi ve Amazon, PayPal ve diğer şirketlerin potansiyel katılımı da buna büyük katkı sağlamaktadır.

Ağ kapasitesine gelince, BTC’nin sağlam ağı, kısmen Lightning ağı sayesinde büyük işlem hacimlerini kaldırabilir. Bu arada, Bitcoin’in parabolik yükselişleri momentum tüccarlarını ve spekülatörleri çekerek değerini artırıyor.

Buna ek olarak, artan küresel enflasyon endişeleri, yatırımcıları tarihsel olarak altına benzer şekilde bir hedge olarak Bitcoin’e yönlendirebilir. Dahası, jeopolitik belirsizlik de katkıda bulunan bir faktördür. Sonuçta, küresel kriz zamanlarında Bitcoin’in güvenilir bir değer deposu olduğu kanıtlanmış, son bankacılık ve Ukrayna-Rusya çatışmaları sırasında örneklenmiştir.

Son olarak, teknik analizler tarihsel BTC döngülerini ve yaklaşan Nisan 2024 yarılanmasının ufukta potansiyel bir boğa koşusuna işaret ettiğini göstermektedir. Açıkça görüldüğü üzere, BTC’nin kıtlığı ve esnekliği gibi benzersiz özellikleri kripto meraklıları arasında iyimserliği körüklemeye devam etmekte ve gelecekteki potansiyel kazançlar için güçlü bir temel oluşturmaktadır.

Kaynak : Crypto News Land

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?