Mart 1, 2024

Mike McGlone’a Göre İşte Bitcoin’in 70.000 Dolara Yaklaşmasının Temel Nedeni!

Bloomberg’de emtia stratejisti olan Mike McGlone, Bitcoin ‘in 70.000 dolar seviyesine doğru ilerlemesi ve bu süreçte altın fiyatlarının nasıl etkilenebileceği hakkında bir tweet paylaştı. McGlone, BTC’nin 70.000 dolar seviyesine çıkması ve altın fiyatlarının düşmesi için iki ana nedeni vurguladı.

Bitcoin 70.000 Dolara Doğru İlerlerken Altının Gidişatı Nasıl Olabilir

Bloomberg analisti, Bitcoin fiyatındaki son artıştan bahsederek BTC’nin muhtemelen 70.000 doları hedeflediğini dile getirdi. Aynı zamanda, altının fiziksel varlıklar dünyasında Bitcoin’in rakibi olarak kabul edildiğini ve özellikle güvenli liman varlığı olarak görüldüğünü belirtti. Ancak, spot Bitcoin ETF’lerine yapılan mevcut girişlerin, altını arka planda bırakabileceğine dikkat çekti.

McGlone, Çin’in hızla altın almasına rağmen, BTC destekli borsa yatırım fonlarına yönelik büyük bir ilgi dalgası olduğunu vurguladı. Bu ilgi dalgası, son on yılın ardından Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından onaylanan BTC destekli fonların ortaya çıkmasının ardından ortaya çıktı. McGlone, birçok yatırımcının altın ETF’lerinden çıkarak Bitcoin fonlarına yöneldiğini belirtti. Ayrıca, altın vadeli işlemlerine olan ilginin azaldığını da ifade etti.

Bitcoin Yanlısı Michael Saylor Altını Reddediyor

Bitcoin’in savunucusu ve MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, iş zekası devinin Ağustos 2020’den bu yana düzenli olarak BTC biriktirmeye başlamasının ardından, amiral gemisi kripto para biriminin %333 arttığını gösteren bir tweet paylaştı ve bu, mevcut ralliden önce gerçekleşti. Bu haftanın başlarında, MicroStrategy 155 milyon dolarlık bir maliyetle yaklaşık 3.000 BTC satın alarak büyük bir Bitcoin alımı daha gerçekleştirdi. Altın konusunda, Saylor son üç buçuk yılda altının %1 değer kaybettiğini tweetledi. 29 Şubat itibariyle, altın ons başına 2.048 dolardan işlem gördü.

Bu haftanın başlarında, Michael Saylor, küresel BTC topluluğuna hitap ederek, kripto para biriminin 61.000 doların üzerine çıkması ve ardından 64.000 dolar seviyesine doğru ilerlerken, Bitcoin’lerini satmamalarını istedi. Şu anda Bitcoin, bu haber yazıldığı sırada 62.424 dolar seviyesinden işlem görüyor. Dördüncü Bitcoin yarılanma etkinliğine kalan süre iki aydan az olduğu için, kripto para alanındaki birçok uzmanın yükseliş tahminleri bulunuyor. Bunlar arasında, Blockstream’in kurucusu Adam Back’in de yer aldığı, BTC’nin yarılanmadan önce 100.000 dolara ulaşmasını bekleyenler bulunuyor.

Güncel piyasa hareketlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak : U.Today
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?