İstanbul Blockchain Okulu Dersleri 1 Ekim’de Başlıyor

0

Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği ortaklığı ve İstanbul Kalkınma Ajansı Yenilikçi ve Yaratıcı İstanbul Mali Destek Programı kapsamındaki Habitat Derneği’nin İstanbul Blockchain Okulu Projesi 1 Ekim günü başlatılıyor. Bahçeşehir Üniversitesi bünyesindeki BlockchainIST Center’ın üstlenmiş olduğu proje için, İstanbul Kalkınma Ajansı’nın Yenilikçi ve Yaratıcı İstanbul Mali Destek Programı kapsamında fon desteği sağlanıyor.

Mayıs ayında lansmanı gerçekleşen proje için, proje koordinatörü İsmail Metin, konuyla ilgili “10 yıl sonra madeni paranın bir zamanlar ödeme aracı olarak kullanıldığını çocuklara anlatmak durumunda kalabiliriz.” açıklamasında bulunmuştu.

25 Eylül tarihine kadar başvuru kabul eden programın dersleri Bahçeşehir Üniversitesi öğretim üyeleri tarafından verilecek. Dört hafta olarak planlanan eğitim, toplamda 104 saat sürecek. Bununla birlikte derslere en az yüzde 80 oranında devam zorunluluğu bulunuyor ve program sonrasında başarılı olan adaylar sertifika almaya hak kazanacak. Verilen eğitimler giriş düzeyinden başlayacak, Blockchain ve yazılım geliştirme düzeyine kadar ilerleyecek.

Projeyle birlikte katma değeri yüksek Blockchain pazarının büyümesine katkı sağlamak ve Blockchain konusunda farkındalığı artırarak uzman yazılımlar geliştirmek hedefleniyor.

Projeyle ilgili tüm detaylara web sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın