İsrail Merkez Bankası, CBDC Testi İçin Ethereum Teknolojisini Kullanacak!

0

İsrail Merkez Bankası, bugün Bloomberg tarafından bildirildiği üzere, CBDC (merkez bankası dijital para birimi) pilot programı için Ethereum blockchain teknolojisini kullanacaklarını duyurdu. Dijital Şekel için ilk deneme, ülkenin günlük finans gazetesi Globes’a göre dahili bir pilot uygulama olacak.

İsrail merkez bankası başkan yardımcısı Andrew Abir yakın zamanda, dijital şekelin bankacılık sistemi için hiçbir risk oluşturmayacağını ve tek odak noktasının ödeme sistemini daha sağlam hale getirmek olacağını söyledi.

Abir, İsrail’in ödeme sisteminin hala Avrupalı ​​meslektaşlarının gerisinde olduğunu ve CBDC’nin bunu potansiyel olarak değiştirebileceğini söyledi. Bununla birlikte, çalışan bir CBDC’nin hayata geçmesinin en az 5 yıl daha sürebileceğini de vurguladı.

Bankadan söz konusu gelişmeye dair henüz bir yorum gelmediğini belirtmekte fayda var.

Ülkeler CBDC Programını Hızlandırıyor

Merkez Bankası tarafından Çıkarılan Dijital Para Birimi, özellikle Çin’in bu alandaki ilerlemesine bakıldığında, dünya çapında birçok gelişmiş ülkenin en büyük önceliği haline geldi. Çin’in dijital yuanı tamamlandı ve şu anda birçok ilde yaygın denemeler altındayken, diğer ülkelerin çoğu hala geliştirme aşamasında. Rus hükümeti de denemelere gelecek yıldan itibaren başlayacağını duyurdu.

Bunların yanında Ethereum’un da, dağıtım kolaylığı ve kişiselleştirme özgürlüğü sayesinde birçok kurum ve ülke için büyüyen bir seçim haline geldiğini söyleyebiliriz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın