Ocak 10, 2024

İşlem Hacmi %96 Fırlayan Altcoin Dikkatleri Üzerine Çekti: Ralli İhtimali var mı?

CoinGlass’ın verilerine göre, XRP son 24 saat içinde işlem hacminde %96’lık güçlü bir artış yaşadı. Toplam tutar etkileyici bir şekilde 2 milyon doları aşarak artan faaliyeti net bir şekilde ortaya koydu.

Hem spot hem de türev piyasalarından elde edilen verilere göre, XRP alım satım işlemlerinde önemli bir artış gerçekleşiyor. Dikkat çekici bir şekilde, bu artış token’ın toplam piyasa değerinin %6,66’sını oluşturuyor ve yatırımcılar arasında normatif bir katılım seviyesine işaret ediyor.

CoinMarketCap tarafından bildirildiği üzere, son haberler itibariyle XRP’nin piyasa değeri 30,65 milyar dolar seviyesinde bulunuyor ve piyasadaki en büyük altıncı dijital varlık konumunu koruyor.

xrp işlem hacmi son 24 saatte artış kaydetti

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere işlem hacmindeki bu artış, altcoin fiyatındaki kayda değer bir hareketle aynı dönemde gerçekleşti. Geçtiğimiz 24 saat içinde fiyat %4,52’lik önemli bir düşüş yaşadı, ancak hızlı bir şekilde toparlandı ve kayıpların yarısından fazlasını telafi ederek %2,07’lik bir toparlanma kaydetti.

Bu gelişmede dikkat çeken bir detay ise önemli bir destek olarak kabul edilen bir seviye olan 0,564 dolarda işlem görüyor olması. Mayıs 2022’den bu yana, token bu seviyeden üç kez çıkmaya çalıştı ve nihayet SEC ve Ripple davasında olumlu bir kararın ardından Temmuz 2023’te kırmayı başardı. Ancak, fiyat o zamandan beri bu işaretin etrafında dönerek ona geri düştü.

Şimdi tüm gözler, XRP‘nin tekliflerinin bu kritik destek seviyesinden toparlanıp toparlanmayacağını ya da yenilerek potansiyel olarak bir direnç bölgesine dönüşüp dönüşmeyeceğini görmek için kripto para topluluğunun üzerinde. Oyundaki dinamikler, piyasadaki önde gelen dijital varlıklardan biri için potansiyel olarak çok önemli bir an olduğunu gösteriyor.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?