Şubat 29, 2020

İrlandalı Bir Uyuşturucu Satıcısı, 59 Milyon Dolar Değerindeki Bitcoin’inin Cüzdan Kodunu Kaybetti

Bir İrlandalı uyuşturucu satıcısı, ev sahibinin yanlışlıkla cüzdanlarına erişmek için kodları içeren bir olta kutusunu atmasından sonra Bitcoin’de 55 milyon Euro (59 milyon $) kaybetti.

Irish Times tarafından hazırlanan bir rapora göre, 49 yaşındaki Dubliner Clifton Collins 2011-2012 yılları arasında yasadışı olarak esrardan elde edilen fonları kullanarak Bitcoin’de bir servet topladı. Collins, 6.000’den fazla BTC satın aldı.

Collins 2017’de esrar bulundurma ve satışı nedeniyle tutuklandı ve beş yıl hapse mahkum edildi. Tutuklanmasından önce, her biri 500 BTC içeren on iki ayrı Bitcoin cüzdanının kodlarını, bir olta kutusunun içine gizlemişti. Kutu, Farnaught, Cornamona, Co Galway’deki kiralık evinde saklıydı.

Collins’in ev sahibi nihayetinde mülklerinin çoğunu, gizli kodları içeren olta kutusu da dahil olmak üzere, yerel depolama alanına gönderdi.

İrlanda’nın Suç Varlıkları Bürosu (CAB) on iki hesaba el koymuş olsa da, kodlar olmadan 55 milyon Euro’luk Bitcoin’e erişilemiyor. Yerel atık işçileri atılan olta takımını gördüğünü hatırladıklarını söyledi. Ancak atık sonunda Almanya ve Çin’e taşındı.

Bu olay Collins’in fonlarının kaybı ile sonuçlandı ve o, bunu eylemleri için bir ceza olarak gördüğünü söylüyor.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?