Ocak 20, 2020

İran ve Hamas Bağlantılı Militanlar, Bitcoin İle Bağış Mı Topluyor?

İran rejimi ve Hamas ile bağları olan militanların, Bitcoin ile maddi yardım topladıkları iddiası kripto para topluluğunda konuşulan konular arasına girmeyi başardı. Edinilen bilgilere göre İran yetkililerinin, grubun mali destek talebini kısa süre önce reddetti. Ardından, maddi kaynaklarında önemli ölçüde düşüş yaşandığı bilgisi edinildi.

19 Ocak tarihli Jerusalem Post haberine göre, IDC’nin Uluslararası Terörizmle Mücadele Kurumu (International Institute for Counter-Terrorism – ICT) tarafından hazırlanan siber suç raporunda tüm ayrıntılara yer verildi.

ICD’nin ICT siber suç masası raporu, Hamas’ın fon elde etme faaliyetleriyle bağlantılı bir Bitcoin cüzdan adresinin “düzensiz bir artış” yaşadığını bildirdi. Hesabın Hamas’a ve İran’a bağlı Filistin Halk Direniş Komitesinin askeri kanadı olan “al-Nasser Salah al-Deen Brigades” tugayına ait olduğu bildirildi.

Söz konusu Bitcoin Cüzdanı ile ilgili işlemleri kapsamlı bir şekilde gözden geçirildi. Edinilen bulgulara göre, askeri birlik bağışçılara ve destekçilere gizlilik sunarak Gazze şeridinden para gönderilip alınmasını da sağladı. Bu şekilde 24 milyon dolarlık bağış topladığı belirtiliyor. Cüzdana giriş yapan toplam Bitcoin miktarı ise 3.370 ve bu miktarın sadece 4 yıllık bir süre içerisinde toplandığı söyleniyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.