Şubat 28, 2020

İran, ABD Yaptırımlarını Kripto Paralarla Delmeyi Planlıyor

İranlı bir generalin, ekonomik yaptırımlardan kaçınmanın bir yolu olarak kripto para birimlerinin kullanılmasını savunduğu bildirildi.

Fars outlet Coinit’in raporuna göre, İran Silahlı Kuvvetlerinin bir kolu olan İslam Devrim Muhafız Kolordu komutanı Saeed Muhammed Çarşamba günü yaptığı konuşmada, ekonomik yaptırımları atlatmanın bir yolu olarak kripto varlıkları kullanmayı önerdi.

İslam Devrim Muhafızı Kolordu Kolordu Komutanı Safed Muhammed yaptığı açıklamada şunlara değindi:

“Yaptırımları atlamak için daha sofistike bir mekanizma oluşturulmasını talep ediyoruz. Yaptırımları atlatmak için, ürün alışverişi ve (diğer ülkeler) ortaklıklarımızla kripto para kullanımı gibi çözümler geliştirmeliyiz.”

Muhammed, kripto paraları, İran’ın ABD ve müttefikleri tarafından uygulanan ağır ekonomik yaptırımlar karşısında uluslararası yatırımını destekleme yöntemi olarak savundu. Küresel bir finansal denetçi olan Mali Eylem görev Gücü (FATF), İran’ı terörle mücadele finansman düzenlemelerine uymama konusunda kara listesine ekledi.

Yapılan düzenlemeye rağmen, İran kripto para biriminin benimsenmesinde aktif bir katılımcı haline geldi. Hükümet, finansal altyapısını desteklemek için blockchain girişimleriyle çalışıyor ve merkez bankasının ilgili bir proje için finansman sağladığını bildirdi.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.