İran, ABD Yaptırımlarını Kripto Paralarla Delmeyi Planlıyor

0
255

İranlı bir generalin, ekonomik yaptırımlardan kaçınmanın bir yolu olarak kripto para birimlerinin kullanılmasını savunduğu bildirildi.

Fars outlet Coinit’in raporuna göre, İran Silahlı Kuvvetlerinin bir kolu olan İslam Devrim Muhafız Kolordu komutanı Saeed Muhammed Çarşamba günü yaptığı konuşmada, ekonomik yaptırımları atlatmanın bir yolu olarak kripto varlıkları kullanmayı önerdi.

İslam Devrim Muhafızı Kolordu Kolordu Komutanı Safed Muhammed yaptığı açıklamada şunlara değindi:

“Yaptırımları atlamak için daha sofistike bir mekanizma oluşturulmasını talep ediyoruz. Yaptırımları atlatmak için, ürün alışverişi ve (diğer ülkeler) ortaklıklarımızla kripto para kullanımı gibi çözümler geliştirmeliyiz.”

Muhammed, kripto paraları, İran’ın ABD ve müttefikleri tarafından uygulanan ağır ekonomik yaptırımlar karşısında uluslararası yatırımını destekleme yöntemi olarak savundu. Küresel bir finansal denetçi olan Mali Eylem görev Gücü (FATF), İran’ı terörle mücadele finansman düzenlemelerine uymama konusunda kara listesine ekledi.

Yapılan düzenlemeye rağmen, İran kripto para biriminin benimsenmesinde aktif bir katılımcı haline geldi. Hükümet, finansal altyapısını desteklemek için blockchain girişimleriyle çalışıyor ve merkez bankasının ilgili bir proje için finansman sağladığını bildirdi.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın