Şubat 13, 2020

IOTA Ağı Saldırıya Uğradı, Kullanıcıların Fonları Çalındı!

Piyasa hacmi bakımından en büyük 23. kripto para olan MIOTA’nın ağı olan IOTA, saldırıya uğradı. IOTA tarafından yapılan açıklamada, olayın nedenini bulana kadar kullanıcıların Trinity’yi açmamaları tavsiye edildi. Olayın Trinity cüzdan uygulamasındaki bir açık nedeniyle gerçekleştiği düşünülüyor.

Trinity, Mobil, Windows ve MacOS için kullanılabilen bir kripto cüzdandır, bu nedenle çok çeşitli kullanıcılar potansiyel olarak bu durumdan etkilenebilir. Bununla birlikte ilk raporlar sadece 10 kurbanla karşılaştı. Bildirilen kurbanların yarısı IOTA ekibi ile iletişim halinde. Şimdiye kadar hiçbir mobil kullanıcı etkilenmedi, yalnızca bir Mac kullanıcısı etkilendi ve kurbanların geri kalanı Windows Trinity kullanıcılarıydı.

Konuyla ilgili edinilen bilgiler şu an için oldukça az. IOTA, hala raporları araştırıyor ve soruşturmayı tamamladıktan sonra tam bir özet yayınlayacak. IOTA Twitter hesabı üzerinden yapılan açıklama şu şekilde:

“Şu an IOTA, güvenlik güçleri ve siber güvenlik uzmanları ile birlikte çalışıyor ve koordineli saldırıyı soruşturuyor. Saldırı sonucu çalınan fonlar var. Kullanıcıları koruma altına almak için “Coordinator” duraklatıldı. Ayrıca kullanıcılara yeni bir duyuruya kadar Trinity’yi açmamalarını tavsiye ediyoruz. Daha fazlası https://status.iota.org adresinde.”

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.