IOTA Ağı Saldırıya Uğradı, Kullanıcıların Fonları Çalındı!

0
504

Piyasa hacmi bakımından en büyük 23. kripto para olan MIOTA’nın ağı olan IOTA, saldırıya uğradı. IOTA tarafından yapılan açıklamada, olayın nedenini bulana kadar kullanıcıların Trinity’yi açmamaları tavsiye edildi. Olayın Trinity cüzdan uygulamasındaki bir açık nedeniyle gerçekleştiği düşünülüyor.

Trinity, Mobil, Windows ve MacOS için kullanılabilen bir kripto cüzdandır, bu nedenle çok çeşitli kullanıcılar potansiyel olarak bu durumdan etkilenebilir. Bununla birlikte ilk raporlar sadece 10 kurbanla karşılaştı. Bildirilen kurbanların yarısı IOTA ekibi ile iletişim halinde. Şimdiye kadar hiçbir mobil kullanıcı etkilenmedi, yalnızca bir Mac kullanıcısı etkilendi ve kurbanların geri kalanı Windows Trinity kullanıcılarıydı.

Konuyla ilgili edinilen bilgiler şu an için oldukça az. IOTA, hala raporları araştırıyor ve soruşturmayı tamamladıktan sonra tam bir özet yayınlayacak. IOTA Twitter hesabı üzerinden yapılan açıklama şu şekilde:

“Şu an IOTA, güvenlik güçleri ve siber güvenlik uzmanları ile birlikte çalışıyor ve koordineli saldırıyı soruşturuyor. Saldırı sonucu çalınan fonlar var. Kullanıcıları koruma altına almak için “Coordinator” duraklatıldı. Ayrıca kullanıcılara yeni bir duyuruya kadar Trinity’yi açmamalarını tavsiye ediyoruz. Daha fazlası https://status.iota.org adresinde.”

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın